نگرانی “هرتسوگ” از آیندهِ تاریک پس از انتخابات رژیم اسرائیل

به گزارش یکشنبه ایرنا، رسانه‌های رژیم صهیونیستی فاش کردند که اسحاق هرتسوگ رئیس این رژیم اخیرا گفت‌وگوها و دیدارهای محرمانه‌ای را با احزاب جناح راست و برخی احزاب جناح چپ این رژیم  انجام داده است.
برپایه این گزارش، هرتسوگ در جریان این گفت‌وگوها ضمن اعلام آمادگی برای تلاش در راستای خارج کردن رژیم اشغالگر از بحران سیاسی و جلوگیری از برگزاری انتخابات برای ششمین بار طی چند سال اخیر، گفته است که تنها راه حل ایجاد ثبات سیاسی در این رژیم؛ تشکیل “دولت وحدت گسترده”  است.
هرتسوگ به نماینده‌هایی که با آنها دیدار کرده گفته است: “قصد دارم تا بعد از انتخابات آستین‌هایم را بالا بزنم و در نهایت جدیت برای تشکیل دولت وحدت گسترده تلاش کنم؛ چراکه اسرائیلی‌ها از این انتخابات پیاپی و بدون پایان خسته و ناامید شده‌اند.
وی همچنین تاکید کرده است که این هدف را به هر هزینه‌ای محقق خواهد کرد.
شبکه صهیونیستی کان نیز به نقل از منابع نزدیک به هرتسوگ اعلام کرد که هدف رئیس رژیم صهیونیستی مداخله در روند انتخابات نیست و او به دنبال به ثبات رساندن دولت پس از از برگزاری انتخابات است.
به دنبال شکست کابینه نفتالی بنت نخست وزیر سابق رژیم صهیونیستی در تصویب پیش‌نویس قانون مرتبط با شهرک نشینان صهیونیست ساکن کرانه باختری، کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) اول تیر ماه ۱۴۰۱ در گام نخست به انحلال خود رای داد تا مقدمه برگزاری انتخابات پارلمانی این رژیم در اول ماه نوامبر(۱۰آبان ماه) برای پنجمین بار طی چهار سال گذشته فراهم شود.
پیش‌تر از تصمیم کنست «نفتالی بنت» و «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی بر سر انحلال کنست در روزهای آینده توافق کرده بودند.
پس از توافق لاپید و بنت بر سر ارائه لایحه انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زود هنگام، «بنیامین نتانیاهو» رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی، بنت را به شکست متهم کرد و متعهد شد که دوباره قدرت را به دست بگیرد.
نتانیاهو به رغم دست داشتن در سه پرونده فساد که در آن‌ها با اتهامات رشوه، کلاهبرداری، خیانت در امانت و فرار مالیاتی مواجه است، سعی می‌کند به پست نخست وزیری بازگردد. در حالی که اتهامات علیه وی توسط پلیس و دفتر دادستانی رژیم صهیونیستی گزارش شده است اما او این اتهامات را «غرض ورزی» توصیف کرد. 
نتانیاهو پس از محکومیت در پرونده‌های موجود در دادگاه‌های رژیم اسرائیل تلاش می‌کند به نخست وزیری دست یابد تا با کسب مصونیت به زندان نرود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

رکورددار افت و رشد بارش‌ها کدام استان‌ها هستند؟ – تابناک

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، از ابتدای سال آبی جاری تا روز هفدهم …