جابجایی زمان سخنرانی بایدن با همتای سنگالی در نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل

به گزارش ایرنا،  دفتر سخنگوی سازمان ملل متحد روز شنبه به وقت محلی اعلام کرد، امسال به جای جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا که به طور معمول در نخستین روز نشست مجمع عمومی سازمان ملل پس از کشور برزیل سخنرانی می‌کند، “مکی سال” رئیس جمهوری سنگال سخنرانی خواهد کرد.

بر این اساس، سخنرانی بایدن در دومین روز از هفتادو هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل  و در زمان در نظر گرفته شده برای سخنرانی رئیس جمهوری سنگال انجام خواهد شد.

علت تعویق سخنرانی بایدن در هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل، شرکت او در مراسم تدفین ملکه انگلیس است.

رئیس‌جمهوری آمریکا  روز شنبه به وقت محلی به همراه همسرش برای شرکت در مراسم تدفین  ملکه انگلیس راهی لندن شد.

به گزارش ایرنا، لیندا توماس گرینفیلد سفیر و نماینده دائم  ایالات متحده در سازمان ملل روز جمعه به وقت محلی تایید کرد که بایدن به علت شرکت در مراسم تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم در انگلیس ، روز چهارشنبه و در دومین روز از نشست سران و رهبران جهان در هفتادو هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک  سخنرانی خواهد کرد.

الیزابت دوم ملکه انگلیس ۱۷ شهریور در سن ۹۶ سالگی در کاخ بالمورال اسکاتلند درگذشت و قرار است مراسم تدفین وی روز دوشنبه ۲۸ شهریور (۱۹ سپتامبر) با حضور سران کشورها برگزار شود.

هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل نیز از ۲۰ تا ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۲ (۲۹ شهریور تا ۴ مهر) به مدت یک هفته در منهتن نیویورک مقر این نهاد بین المللی برگزار خواهد شد.

 مجمع عمومی امسال سازمان ملل با حضور سران و رهبران جهان برای نخستین بار پس از بیماری همه گیر کووید -۱۹ از سال ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد که بزرگترین گردهمایی دیپلماتیک در جهان است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

رکورددار افت و رشد بارش‌ها کدام استان‌ها هستند؟ – تابناک

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، از ابتدای سال آبی جاری تا روز هفدهم …