تولید سریال‌هایی درباره سرداران شهید، سازمان منافقین و فرار بنی‌صدر


به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سیما، حمید شاه آبادی با اشاره به درخشش اثر فاخر موقعیت مهدی و دریافت شایسته سیمرغ بهترین فیلم جشنواره چهلم فجر در یادداشتی نوشت: فیلم فاخر موقعیت مهدی با نگاهی به بخشی از زندگی و شهادت سردار شهید مهدی باکری، نماینده افتخارآمیز رسانه ملی در چهلمین جشنواره فیلم فجر بود.

دریافت شایسته سیمرغ بهترین فیلم و نیز ۴ سیمرغ دیگر در بخش های بهترین کارگردان فیلم اول، بهترین صدابرداری، بهترین جلوه های ویژه، بهترین موسیقی متن ، همراه با استقبال خیره کننده منتقدان و مخاطبان جشنواره فجر امسال از این فیلم فاخر، نشان داد که سینمای دفاع مقدس ظرفیتی پایان ناپذیر برای خلق آثار هنری است و پرداخت حرفه ای و هوشمندانه به موضوعات و اسوه های انقلاب، موجب برانگیختن شوق و نگاه علاقه مندان حقیقی سینما می شود. همچنانکه امروز موقعیت مهدی به برگی زرین و سرافراز در تاریخ هنر ایران زمین تبدیل شده است

در ادامه این یادداشت آمده است: هادی حجازی فر و عوامل تولید موقعیت مهدی به نیکی نشان دادند که برترین ها در عرصه هنر، نه با هیاهو و جلوه گری بلکه در کنار و سکوت به ثمر می رسند و جایگاه خود را می یابند. هر چند که این گروه با موانع و دشواری هایی هم در راه تولید این فیلم مواجه شدند اما حمایت های صدا و سیما از آنها استمرار داشت.

معاون سیما با اعلام این خبر که در آینده نزدیک، مینی سریال عاشورا با روایت شجاعت و حماسه آفرینی لشگر ۳۱ عاشورا در سیما تماشایی خواهد شد نوشته است: یکی از برنامه های سیما تولید مینی سریال هایی همراه با یک نسخه سینمایی است. رفتن سراغ بخش هایی از زندگی شهید باکری اولین تجربه معاونت سیما در این راه است که خوشبختانه موفقیت آمیز بود.

دو مینی سریال دیگر با عنوان های عملیات مهندسی درباره سازمان منافقین و گریز با موضوع عزل و فرار بنی صدر نیز در نوبت تولید قرار دارند. همچنین در آینده نزدیک سریال هایی درباره سرداران شهید محمد بروجردی، حسن باقری و صیاد شیرازی به مرحله تولید خواهند رسید.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

حدیث زندگی | فرهنگ بسیجی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار بسیجیان (۱۴۰۲/۰۹/۰۸)، پیرامون فرهنگ بسیجی به حدیثی اشاره کردند که …