تخصیص ۷۰۰ میلیارد دلار از سوی دولت سیزدهم کمبودهای دارویی را رفع کرد

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و سلامت ایرنا، بهرام دارایی روز یکشنبه در یک نشست خبری مجازی افزود: در سال ۹۷ حدود چهار میلیارد دلار نیاز ارزی برای دارو و تجهیزات پزشکی داشتیم که این رقم در ۱۴۰۰ نزدیک به ۲ میلیارد دلار بود که در ۶ ماه اول امسال فراهم شد.

وی اظهار داشت: همچنین امسال ۲ میلیارد دلار صرفه جویی ارزی از داروهای تک داشتیم و در ۲ سال اخیر در دوران همه گیری کرونا، صنعت داروسازی دستاوردهای خوبی داشته که از جمله می توان به تولید واکسن اشاره کرد.

۳۰ میلیون دز واکسن تحویل وزارت بهداشت شد

دارایی با بیان اینکه تاکنون ۳۰ میلیون دز واکسن داخلی تحویل وزارت بهداشت شده است، تصریح کرد: توان و ظرفیت تولید ۲ برابری دارو از جمله واکسن را داریم که باید بخش صنعت داروسازی ما حمایت شود و در دولت سیزدهم تامین واکسن از محل تولیدات داخلی از سیاست های درستی بود که مورد توجه قرار گرفت.

وی تصریح کرد:  قیمت گذاری دارو با پایش و رصد هوشمند یکی از اهداف مهم سازمان غذا و دارو است که با حمایت بیمه ها باید دنبال شود و در سال های اخیر بسته شدن فهرست دارویی باعث بروز مشکلاتی برای صنعت دارو شده که اکنون این فهرست باز شده تا با رقابت سالم انحصار را حذف کنیم.

ادامه دارد…


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تسهیل ازدواج/یافتن همسر مناسب مهمترین دغدغه جوانان در تشکیل خانواده

تهران – ایرنا – یافتن فرد مناسب برای ازدواج این روزها به مهمترین دغدغه جوانان …