سرلشکر باقری: اهمیت دفاع مقدس روز به روز بیشتر مشخص می‌شود


به گزارش ایرنا، سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روز یکشنبه در دهمین جلسه هیأت امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس که در موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد، با گرامیداشت ایام الله دهه فجر افزود: از همت و حضور شکوهمند ملت بزرگ ایران در یوم‌الله ۲۲ بهمن و همچنین تلاشی که دستگاه‌های ذی‌ربط در جهت برگزاری این مراسم انجام دادند، تشکر و قدردانی می‌کنیم.

وی ادامه داد: یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) بزرگ فجرآفرین تاریخ کشور و جهان را گرامی می‌داریم و همچنین رحمت و رضوان الهی را برای روح بلند ایشان از پرودگار عزیز طلب می‌کنیم.

سرلشکر باقری افزود: یاد و خاطره همه شهیدان را که از بدو شکل‌گیری انقلاب اسلامی تاکنون این جریان پرشکوه انقلاب و انقلابی بودن و انقلابی ماندن را جاری نگه داشته‌اند، گرامی می‌داریم و امیدواریم که خداوند همه مشتاقان این راه را به آرزوی خود برساند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: حقیقت این است که هرچه زمان از دوران دفاع مقدس می‌گذرد، اهمیت، ارزش و جایگاه این حادثه بزرگ در تاریخ کشور، منطقه و حتی جهان بیشتر مشخص می‌شود.

وی اضافه کرد: شاید در آن دوران و یا در ادوار نزدیک به دوران دفاع مقدس اهمیت این جریان تاریخی آن‌قدر برجسته و مشخص نبود؛ اینکه چگونه ملتی که تازه از ظلم و ستم حکومت سیاه پهلوی آزاد شدند و در طول گذشت یک سال و نیم از حکومت نوپای اسلامی، درست در زمانی که مشغول تثبیت نظام، انقلاب و کشورشان بودند و با توطئه‌های داخلی مقابله می‌کردند به ناگاه با یک تهاجم سنگین از جانب استکبار جهانی و با حمایت بیش از ۳۰ کشور از یک رژیم ظالم متجاوز، مواجه شدند و بخشی از خاک کشورشان را از دست دادند و آسیب فراوانی دیدند.

سرلشکر باقری تاکید کرد: این جنگ برای ملت ایران با تحریم‌های همه‌جانبه همراه بود؛ اما ملت بزرگ ایران با دست خالی و استعانت از لطف و کمک خداوند و تکیه بر مردم و توان داخلی و همت مضاعف توانست در برابر ناملایمات و سختی‌ها ایستادگی کند و این پیروزی بزرگ را برای خود رقم بزند.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: حقیقتا وقتی که ابعاد گوناگون حادثه بزرگ دفاع مقدس را مطالعه می‌کنیم، همچنان زوایای پنهانی از آن آشکار می‌شود که شاید برای بسیاری از افراد که در آن دوران حضور داشته‌اند نیز ابعاد آن روشن نبوده و البته زوایای این جریان تاریخی همچنان ادامه دارد و روز به روز ابعاد جدیدی از آن آشکار می‌شود.

ادامه دارد …


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

دستگیری زورگیران جوان در شمال تهران – تابناک

رئیس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری ۴ سارق که با تهدید سلاح سرد با همکاری …