بازنشر مداحی میثم مطیعی برای شهید حسین همدانی در پی اهانت میرحسین موسوی

میرحسین موسوی از سران فتنه ۸۸ در مطلبی جدید،‌ با ادبیاتی مشابه ادبیات گروهک تروریستی منافقین، به انقلاب، رهبری، شهدا و جبهه مقاومت اسلامی اهانت کرد.

او در بخشی از این متن بدون اشاره به نقش رزمندگان تحت فرماندهی شهیدان سلیمانی و همدانی در سوریه در نابودی خلافت گروه تروریستی داعش در سوریه و جلوگیری از سرایت خطر این تروریسم به مرزهای ایران، با اشاره به «غمنامه‌ای که همچنان در سوریه ادامه دارد» با تحریف معنای «دفاع از حرم» از دفاع از عتبات مقدسه به یک مفهوم انتزاعی عرفانی، مدعی شده است: «گناه بزرگ حکومت ما دست‌ بردن در حقیقت معانی است. هر نام پرشکوهی به ننگین‌ترین جرائم تعلق می‌گیرد. دفاع از حرم که به معنای حراست از قلب مؤمن در مقابل کمترین گرایش به ستمگران است، به خون‌ریختن در سرزمین‌های بیگانه برای تحکیم پایه‌های رژیمی کودک‌کش اطلاق می‌شود.» موسوی در اینجا، تحریف دیگری را به سود رژیم صهیونیستی انجام داده و اصطلاح رژیم کودک‌کش را که در بین آزادگان جهان برای رژیم اشغالگر قدس به کار می‌رود برای کشوری که یکی از مراکز اصلی مبارزه با این رژیم به شمار می‌رود به کار برده است.

اما رکیک‌ترین بخش این مطلب، توهین مستقیم موسوی به سردار سرلشگر شهید حاج حسین همدانی، فرمانده مدافعان حرم در سوریه است که از او با عنوان «سردار بی‌افتخار»، بی‌همه‌چیز و فرمانده اوباش بدسیرت و قمه‌کش نام برده است.

وی درباره شهادت این سردار بزرگ ایران‌زمین به دست عوامل رژیم صهیونیستی و گروهک‌های تروریستی تکفیری را در عبارتی شنیع این‌گونه توصیف کرده است: «سزای آن سردار بی‌افتخاری که به این جنایت اعتراف و مباهات کرد چه بود، جز آنکه جانش در غربت به قربانی مستبدی دیگر تلف شود، در حالی که نه آسمان بر او گریست و نه زمین، و نه او کمترین نَمی‌ از سابقه پیشین با خود به پیشگاه خداوند برد؛ عبرتی برای بازماندگان تا در یابند که خودکامه در ازای طعمه‌ای که پیش‌پای‌شان می‌اندازد همه چیز آنان را مطالبه می‌کند. و این همه چیز شامل کمترین ظواهر به جا مانده از انقلاب نیز هست، تا این بار کدام نام پرطمطراق را بر خیانت‌شان سوار کنند.»

میثم مطیعی مداح اهل بیت(علیهم السلام) در زمان شهادت حاج حسین همدانی سردار سرافراز دفاع از حرم اهل بیت(علیهم السلام) در مهرماه سال ۹۴، نوحه‌ای برای او خوانده بود که به مناسبت این توهین آن را بازخوانی می‌کنیم. متن شعر این نوحه به شرح زیر بود:

در راه حفظ حرم، بگذریم از سر و جان
فریاد غیرت ماست، ذکر یا زینبمان
برگشت از معرکه‌ها، سردار لشکر عشق
می‌سوزد در غم او، خاک مظلوم دمشق
خوش به حال او، عاقبت به تو رسید
زائر تو شد، موسپید و روسپید
چون حبیب تو، شد ابو وهب شهید
سیدی حسین

این مداحی را از اینجا بشنوید.

منبع: خبرگزاری فارس

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

فیلم/ عزاداری روز عاشورا مردم گرمسار

فیلم/ عزاداری روز عاشورا مردم گرمسار منبع