کیفرخواست متهم پرونده قتل مامور انتظامی شیراز صادر شد

حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی روز یکشنبه ۲۴ بهمن‌ماه با بیان اینکه اتهامات وارده به متهم مباشرت در قتل شهید علی اکبر رنجبر ، سرقت اسلحه سازمانی مرحوم و ایراد ضرب و جرح عمدی به سرباز وظیفه است، اظهار کرد: پس از تکمیل تحقیقات و روند مصرّح در قانون آئین دادرسی کیفری صبح یکشنبه پرونده مذکور با صدور کیفرخواست و قرار جلب به دادرسی جهت رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان فارس ارسال شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه با مدیریت مناسب اجازه ندادیم حواشی و جوسازی ها در روند تحقیقات پرونده تأثیر داشته باشد گفت: تحقیقات و تکمیل روند قانونی در دادسرا به صورت شبانه‌روزی و به قید فوریت و البته دقت بالا انجام شد.

وی از تعیین وقت رسیدگی دادگاه در سریع ترین زمان ممکن با رعایت موازین شرعی و قانونی خبر داد و اظهار امیدواری کرد: این دادگاه ظرف روزهای آتی برگزار خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین افزود: در صورت عدم وجود موانع قانونی دادگاه به صورت علنی برگزار خواهد شد.

بنا بر گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان فارس، پس از درگیری منجر به قتل  سرهنگ دوم علی اکبر رنجبر در شامگاه ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۰، متهم در کمتر از ۴۸ ساعت دستگیر و جهت انجام روند قانونی و تعیین مجازات به مقامات قضایی استان تحویل شد که پس از گذشت ١٠ روز تحقیقات اولیه در دادسرا به اتمام رسید و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان ارسال شد.

روستای بیدزرد در ٢٠ کیلومتری جنوب شیراز واقع شده  است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

کشف بیش از یک تن انواع مواد مخدر

تهران- ایرنا- – فرمانده مرزبانی انتظامی کشور از ناکامی قاچاقچیان و کشف یک تن و …