دستیار پوتین: آمریکا بر بحران اوکراین دامن می زند

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس، اوشاکوف شب شنبه درباره گفت و گوی تلفنی روسای جمهوری روسیه و آمریکا گفت: ایالات متحده بطور مصنوعی  تنش ها در مورد تهاجم به اوکراین را تشدید می کند که گویا روسیه قصد حمله به این کشور دارد.  

وی افزود: آمریکا حتی تاریخ تهاجم به اوکراین را اعلام می کند و به موازات آن به همراه متحدان خود با تحویل تسلیحات به اوکراین، بر توانمندی نظامی این کشور می افزاید.

اوشاکوف گفت: ما نمی دانیم به چه علت آمریکا اطلاعات نادرست در مورد تهاجم به اوکراین می دهد.  

به گفته این مقام کرملین، آمریکا با مطرح کردن ادعای تهاجم روسیه به اوکراین، شرایط و زمینه را برای انجام اعمال تحریک آمیز ازسوی نیروهای نظامی اوکراینی فراهم می کند.  

دستیار رئیس جمهوری روسیه همچنین به اختصاص ده‌ها میلیون دلار کمک های مالی برای نوسازی ارتش اوکراین ازسوی آمریکا اشاره و اضافه کرد: همچنین بر شمار کارشناسان و مستشاران نظامی غربی در اوکراین افزوده می شود.  

اوشاکوف خاطرنشان کرد که ولادیمیر پوتین در گفت وگو با جو بایدن، توجه وی را به خطر ارسال تسلیحات به اوکراین که برخی از کشورهای غربی بطور هدفمند به آن می پردازند، جلب کرد.

 وی با بیان اینکه بایدن در گفت و گو با پوتین به امکان اعمال تحریم های جدید علیه روسیه اشاره کرد، افزود: دیدگاه‌های مطرح شده ازسوی بایدن در گفت وگو با پوتین، به دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.  

به گفته اوشاکوف، روسیه در آینده نزدیک به پاسخ های آمریکا و ناتو به تضمین های امنیتی مسکو، واکنش نشان خواهد داد.  

همزمان با افزایش تنش‌ها میان واشنگتن- مسکو بر سر اوکراین، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه به وقت محلی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه کمی بیش از یک ساعت بصورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

غرب بویژه آمریکا، به ادعاهایی مبنی بر تهاجم احتمالی روسیه به اوکراین که در دستور کارشان قرار داده اند، شدت بخشیده اند در حالی که مسکو ادعای داشتن برنامه ای برای حمله به اوکراین را رد می‌کند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

قدردانی جامعه کشتی از رهبر انقلاب – تابناک

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، در پی قهرمانی تیم‌های کشتی فرنگی و آزاد …