رییس هیات هندبال: تیم های البرز قادر به شرکت در مسابقات کشوری نیستند

مرتضی خادمی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه به دلیل نداشتن بودجه، هندبال استان در هزینه های جاری خود نیز درمانده است، افزود: برای اعزام تیم ها قرار شد از کمک بخش خصوصی استفاده کنیم اما نمی توان تمام بار را بر دوش بخش خصوصی گذاشت و اداره کل ورزش و جوانان نیز باید به کمک هیات بیایند.

وی اضافه کرد: هیات هندبال البرز به صورت جدی با مشکلات مالی دست و پنجه نرم نمی کند و اگر کمک های بخش خصوصی نبود معلوم نبود که چه بر سر هندبال این استان می آمد.

خادمی ادامه داد: اعزام به رقابت های پیش رو حداقل ۱۸۰ میلیون تومان کمک مالی نیاز دارد که هنوز موفق به تامین این مبلغ نشدیم و در صورتی که این اعتبار تامین نشود اعزام تیم ها به رقابت های برون استانی لغو می شود.

وی گفت: ۶ مرحله اعزامی که قرار است تا پایان سال به رقابت های قهرمانی کشور انجام شود در رده های پایه نونهالان، نوجوانان و جوانان هستند که البته به دلیل کمبود اعتبارات، اعزام این تیم ها تا امروز  در هاله ای از ابهام قرار دارد.

رییس هیات هندبال البرز اظهار داشت: بخشی از هزینه های اعزام این تیم ها به رقابت های پیش رو را بخش خصوصی تقبل کرده و انتظار ما از اداره کل ورزش و جوانان که حداقل  هزینه اعزام ۲ تیم را عهده بگیرد.

خادمی در ادامه با اشاره به ظرفیت های رشته ورزشی هندبال در استان تصریح کرد: هم اکنون تیم بانوان صنایع روشنایی یکتا افروز در لیگ برتر کشور و ۲ تیم  دیگر به نام های یکتا افروز فردیس در بخش آقایان و دنیای منا در بخش بانوان در لیگ دسته ۲ کشور حضور دارند.

وی ادامه داد: حضور تیم های البرزی در سطح کشوری موجب شده تا امروز شاهد این باشیم که بازیکنان این استان در رشته ورزشی هندبال به اردوهای تیم ملی در رده های مختلف در بخش های بانوان و آقایان دعوت شوند بر همین اساس و  با توجه به وجود چنین ظرفیتی در البرز وجود مشکلاتی مانند نبود اعتبارات می تواند مانع جدی بر سر راه روند رو به جلویی که هندبال البرز در پیش گرفته، باشد.

خادمی در بخش دیگری از سخنان خود به لغو رقابت های هندبال جام فجر  با حضور هشت تیم از البرز، تهران ، قزوین و قم در رده سنی جوانان بانوان که قرار بود هفته گذشته برگزار شود اشاره کرد و گفت: به محض مساعد شدن شرایط ناشی از ویروس کرونا این رقابت ها برگزار خواهد شد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

کرسنت به زبان ساده! – تابناک

به گزارش تابناک، قرارداد فروش گاز ترش در دوران آقای خاتمی بسته شد. دولت احمدی …