عمان مشارکت در رزمایش دریایی مشترک با آمریکا و انگلیس را آغاز کرد

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی عمان، قرار است که دولت مسقط در بازه زمانی بیست و سوم تا بیست و نهم بهمن ماه جاری (۱۲ تا ۱۸ فوریه) میزبان فعالیت‌های منطقه دوم این رزمایش باشد.

براساس این گزارش، مرکز امنیت دریایی عمان نیز فرماندهی این رزمایش در این منطقه را بر عهده خواهد داشت.

خبرگزاری عمان گزارش داد که در کنار ناوگان نیروی دریایی عمان، کشتی های نظامی نیروی دریایی شماری از کشورهای دوست شامل آمریکا، انگلیس، پاکستان و کره جنوبی در این رزمایش و با پشتیبانی جنگنده‌های نیروی هوایی عمان شرکت خواهند داشت.

این خبرگزاری، هدف این رزمایش را تقویت روند همکاری های امنیتی میان‌ کشورها، سازمانها و مراکز بین‌المللی و منطقه‌ای مرتبط با حوزه های امنیت دریایی اعلام کرد.

براساس این گزارش، تقویت ارتباطات، سازوکارهای تبادل اطلاعات و کسب تجربیات بیشتر میان کادر و ناوگان شرکت کننده برای تحقق امنیت دریایی در منطقه، تسهیل حرکت کشتی‌های بین المللی و تضمین امنیت خطوط دریانوردی دریایی و امنیت بنادر در آب‌های عمان از جمله سایر اهداف این رزمایش اعلام شده است.

رزمایش دریایی بین‌المللی (IMX۲۲) به چند منطقه دریایی بین‌المللی دیگر تقسیم می‌شود که به صورت همزمان در خلیج فارس، اقیانوس هند، تنگه باب المندب و دریای سرخ در حال انجام است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

صعود لحظه آخری ایتالیا؛ کرواسی حذف شد

به گزارش ایرنا، در چارچوب دور سوم مرحله گروهی جام ملت‌های ۲۰۲۴ اروپا، از ساعت …