واکنش رئیس سازمان بازرسی به دپوی کالاها و خودروهای خارجی در بنادر

 ذبیح‌الله خدائیان عصر امروز در بازدید از محوطه عملیاتی بندر بوشهر و بررسی روند تخلیه و بارگیری کالا نقش بنادر را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: بنادر از مبادی بسیار مهم در ورود و خروج کالا محسوب می‌شوند و بندر بوشهر به لحاظ ظرفیت‌های بالایی که دارد از جایگاه ویژه و حائز اهمیت برخوردار است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از تسهیل در ورود و خروج کالا در بندر بوشهر خبر داد و بیان کرد: تلاش می‌شود با  برنامه‌ریزی‌های لازم ‌شرایط ورود و خروج کالا در  بندر بوشهر تسهیل شود.

وی تعیین تکلیف کالاهای رسوبی را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: زیبنده و شایسته نیست کالاها، خودروها و سایر محموله‌های وارداتی دیگر در بنادر رسوب شوند لذا امیدواریم این سفر تسهیل کننده و تعیین تکلیفی باشد برای این موضوع که طی سالیان در بنادر ایجاد شده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز به بیان گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در این اداره کل پرداخت.

سیاوش ارجمندزاده بندر بوشهر را بندری با قدمت تاریخی و رو به توسعه منطبق با استانداردهای بین‌المللی مطرح کرد و افزود: افق توسعه بندر بوشهر، تبدیل آن به یک بندر نسل سومی در مجتمع بندری نگین طراحی شده است که حجم عمده آن را محیط‌های کانتینری و بخش دیگر مخازن برای صادرات و واردات مواد نفتی مایع تشکیل می‌دهد.

 

منبع:

خبرگزاری فارس

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

گمرک به دنبال افزایش تعامل با کارگزاران حرفه‌ای است

تهران – ایرنا – رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: گمرک در تلاش است …