استاندار: آموزش غیرحضوری در مدارس استان همدان یک هفته دیگر تمدید شد

به گزارش ایرنا، «علیرضا قاسمی فرزاد» روز شنبه در ستاد مقابله با کرونا استان همدان، اظهار داشت: همچنین مهدکودک ها در استان تعطیل هستند و بانوان کارمند دارای فرزند زیر ۱۲ سال و کارمندانی که دارای بیماری زمینه ای هستند، تا سی ام بهمن ماه جاری می توانند به صورت دورکاری فعالیت خود را دنبال کنند.

وی با بیان اینکه آیین اعتکاف در شهرستان های دارای وضعیت قرمز کرونایی برگزار نمی شود، افزود: ملاک عمل در برگزاری آیین اعتکاف وضعیت رنگ بندی است و بر این اساس تنها در شهرستان های دارای وضعیت زرد و نارنجی کرونایی این آیین متناسب با ۲۰ درصد فضای مسجد با حضور افرادی که ۲ دُز واکسن را تزریق کردند برگزار می شود.

نماینده عالی دولت در استان همدان خاطرنشان کرد: با توجه به سرعت انتقال سویه اُمیکرون رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی و تزریق دُز سوم واکسن کرونا از سوی همه افراد واجد شرایط به ویژه کارمندان، صنوف و بازاریان مورد تاکید است.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: آموزش و اقناع سازی مقابله با کرونا به ویژه از طریق رسانه ها و نشریات با بهره گیری از افراد تاثیرگذار باید به صورت مستمر دنبال شود.

وی خواستار اختصاص تابلوها و تلویزیون های شهری از سوی شهرداری برای اطلاع رسانی، آموزش و ارائه هشدارهای لازم درباره کرونا شد و گفت: تالارها و رستوران ها تابع شرایط کرونایی در وضعیت قرمز تعطیل است و در شهرهای نارنجی و زرد با ۲۰ درصد ظرفیت فعال باشند و اتاق اصناف باید این موضوع را با دقت کنترل کند.

استاندار همدان، کنترل شهرداری بر وضعیت رعایت فاصله فیزیکی در ناوگان اتوبوسرانی درون شهری و تاکسی ها، توجه بهزیستی به رعایت شیوه نامه های بهداشتی در آسایشگاه ها، خانه سالمندان، شیرخوارگاه و پیش بینی تدابیر لازم برای رعایت پروتکل های بهداشتی در اماکن نظامی، انتظامی و ندامتگاه ها را مورد تاکید قرار داد.

قاسمی فرزاد از اداره کل ورزش و جوانان استان همدان خواست نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن های ورزشی نظارت داشته و طبق دستورالعمل سالن های ورزشی موجود در مناطق قرمز کرونایی تعطیل و در شهرستان های زرد و قرمز با ۲۰ درصد ظرفیت فعال و تنها ورزشکارانی که ۲ دُز واکسن را تزریق کردند مجاز به ورود و استفاده از سالن باشند.

حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حماسه ماندگاری را رقم زد

وی در ادامه با قدردانی از مردم به واسطه حضور حماسی در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال گفت: ۲۲ بهمن در نقاط مختلف استان شاهد حضور حماسی مردم بصیر و ولایتمدار همدان در راهپیمایی بودیم به گونه ای که حماسه ماندگاری را رقم زدند.

استاندار همدان تصریح کرد: با وجود جوسازی های صورت گرفته از سوی دشمنان نظام برای کمرنگ کردن راهپیمایی ۲۲ بهمن اما مردم بار دیگر با حضور خود، پیوند ناگسستنی ملت با امام و ارزش های انقلاب را به نمایش گذاشتند.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: باید قدردان این ملت بود و بهترین قدرشناسی از این مردم عمل مسئولان به تکالیف بوده تا خود را مدیون خون شهدا، امام و رهبری انقلاب نکنند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

پذیرش اسناد درمانی بازنشستگان و صدور معرفی‌نامه برخط بیمه تکمیلی تا پایان اردیبهشت

تهران -ایرنا – اداره کل خدمات رفاهی صندوق بازنشستگی کشوری در اطلاعیه‌ای اعلام کرد بابت …