بلژیک و فنلاند اتباع خود را از اوکراین فراخواندند

به گزارش روز شنبه ایرنا از خبرگزاری فرانسه، وزارت امور خارجه بلژیک در بیانیه ای که در پایگاه اطلاع رسانی این وزارتخانه قرار گرفت، آمده است: به شهروندان حاضر در اوکراین که حضورشان ضروری نیست توصیه اکید می‌شود که این کشور را ترک کنند. همچنین تاکید می شود که شهروندان از هر گونه سفر به این کشور خودداری کنند.

این بیانیه از شهروندان بلژیکی نیز که امکان ترک اوکراین را ندارند خواسته است تا مشخصات خود را در یک سایت ثبت کنند تا توصیه های لازم را دریافت کنند.

دولت بلژیک همچنین پیش بینی کرد که در صورت وخامت وضعیت نمی تواند خروج شهروندانش را از اوکراین تضمین کند پس توصیه می کند آنها تا زمانی که امکان دارد خود اقدام کنند.

در این بیانیه با هشدار در مورد بروز اختلال ناگهانی در وسایل ارتباطی چون خطوط تلفن و اینترنت، آمده است: وضعیت به شدت غیرقابل پیش بینی است. اختلالات مذکور می تواند عملکرد فرودگاه ها را تحت تاثیر قرار دهد.

این گزارش حاکی است: واشنگتن روز جمعه در مورد جنگ قریب الوقوع در اوکراین هشدار داد و از اتباعش خواست این کشور را ترک کنند. در پی آن چند کشور اروپایی چون استونی و لیتوانی نیز پیام مشابهی را مخابره کردند.

نهادهای اروپایی نیز به کارکنان غیرضروری نمایندگی هایشان در کی‌یف توصیه کردند از راه دور ماموریت و کارهای خود را به انجام رسانند.

دولت کویت نیز امروز از اتباع خود در اوکراین خواست این کشور را ترک کنند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

وفایی‌پور: مریض نمی‌شدم دولت‌بیکف را می‌بردم – تابناک

هادی وفایی‌پور می‌گوید بیماری آنفلوانزا در دو هفته گذشته، باعث افت توان بدنی او و …