ناظران کشاورزی کرمان: مشکل استخدام ما حل نشده است

به گزارش ایرنا این درحالی است که شماری از ناظران کشاورزی مشغول به کار در استان کرمان شهریورماه امسال نیز در تجمعی خواهان پیگیری مشکلات استخدام خود شده بودند که ذبیح الله اعظمی دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی همان زمان در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفته بود: تعیین تکلیف وضعیت استخدامی ناظران بخش کشاورزی حق قانونی و طبیعی آنان است لذا پیگیر این موضوع هستیم؛ این طرح در کمیسیون مطرح و کلیات آن نیز تصویب شده است.

خبر مربوط به تجمع قبلی این افراد را اینجا می توانید ملاحظه کنید.

اما بیست و سوم بهمن ماه دوباره این ناظران کشاورزی با حضور مقابل استانداری کرمان که تعدادشان حدود ۴۰ نفر برآورد می شد اعلام کردند همچنان پیگیر حل مشکلات خود هستند.

محسن سمندری نماینده ناظران کشاورزی در حاشیه این تجمع به خبرنگار ایرنا گفت: ناظران کشاورزی به امید آینده شغلی مطمئن طی سال‌های فعالیت خود از همه فرصت های شغلی محروم و از سال ۹۸ هم عملا از کار بیکار شده اند.

وی تصریح کرد: کلیات طرح استخدامی مهندسان ناظر جهاد کشاورزی در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی سال گذشته به تصویب رسید اما بررسی جزییات آن باوجود گذشت یک سال و چند ماه به نتیجه نرسیده است.

سمندریان افزود: بنا به اظهار نظر نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، منبع تامین بار مالی این طرح تاکنون به نتیجه نرسیده و امیدواریم این مهم هر چه زودتر حل و فصل شود.

شهریورماه امسال و به دنبال تجمع ناظران کشاورزی در کرمان، صدیقه بدرآبادی با عنوان جانشین معاون توسعه مدیریت و منابع و مدیر امور اداری سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تعریف مربوط به فعالیت مهندسان ناظر گفت: مهندس ناظر طبق تعریف قانونی فردی است که با کلینیک های گیاه پزشکی در استان قرارداد دارد و وظایفی که کلینیک های گیاه پزشکی (بخش خصوصی) به آنها محول می‌نماید را به انجام می رساند و این افراد در این کلینیک‌ها نظارت بر روند اجرایی فعالیت های کشاورزان استان را بر عهده دارند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

وفایی‌پور: مریض نمی‌شدم دولت‌بیکف را می‌بردم – تابناک

هادی وفایی‌پور می‌گوید بیماری آنفلوانزا در دو هفته گذشته، باعث افت توان بدنی او و …