سالگرد پیروزی انقلاب در اربیل برگزار شد

به گزارش ایرنا، این مراسم در هتل “روتانا”ی اربیل و با حضور جمعی از مسئولان محلی کردستان عراق برگزار شد.

درمراسم سالگرد پیروزی انقلاب در مرکز کردستان عراق، همچنین جمعی از هنرمندان و ادیبان کُرد و فعالان فرهنگی و رسانه ای شرکت داشتند.

 جشن پیروزی انقلاب اسلامی به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن و به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد هم دیروز (جمعه) در هتل منصور پایتخت عراق با حضور چشمگیر شخصیت های سیاسی_اجتماعی و مذهبی عراق برگزار شد و علاوه بر پرچم پرافتخار ایران، تصاویری از رهبر انقلاب وشهیدان سلیمانی و ابومهندس زینت بخش این جشن بود.

در این مراسم دهها تن از شخصیت های عراقی و سران عشایر این کشور در کنار ایرانیان مقیم عراق حضور یافتند.

مراسم با حضور قابل توجه جمعی از رهبران سیاسی عراق و در پیشاپیش آنها سیدعمار حکیم و هادی العامری و عادل عبدالمهدی برگزار شد. 

حضور سفرا و نمایندگی‌های خارجی فعال عراق در مراسم امسال چشمگیر بود.

علما و فضلای شیعه و اهل سنت و اقلیت های دینی و در پیشاپیش آنها شیخ خالد الملا رییس جماعت علمای اهل سنت و شیخ عامری البیاتی نماینده دار الافتاء اهل سنت به علاوه سران عشایر واقشار مختلفی از مردم، مقامات دولتی و وزیران سابق و فعلی به علاوه نمایندگان شرکتهای ایرانی فعال در عراق و ایرانیان مقیم این کشور حضور داشتند.

سفیر ایران در این مراسم ضمن تبریک چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به دولت و ملت ایران و عراق و همه دوستداران انقلاب در سراسر جهان، هیات های دو کشور را به گفت و گوی جدی برای حل همه مسایل و مشکلات در بغداد و تهران فراخواند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

خودروهای فرمول یک در خیابان ولیعصر تهران – تابناک

تعداد بازدید : 0 تصاویری در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد خودروهای فرمول …