کاهش ارزی ۱۱۰میلیون یورویی با داخلی‌سازی سکوهای میدان فروزان

به گزارش روز شنبه ایرنا از ایدرو، «محسن صالحی‌نیا» اظهار داشت: ایدرو از طریق مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران و دانش انباشته در این مجموعه که پیش‌تر سکوهای گازی و سازه‌های دریایی متنوعی را داخلی‌سازی کرده، همکاری در پروژه توسعه میدان نفتی فروزان را به عنوان یکی از میادین حساس و مشترک ایران و عربستان آغاز کرده است.

رئیس هیات عامل ایدرو گفت: ارزش قرارداد این پروژه افزون بر ۱۱۰ میلیون یورو به‌منظور ساخت دو سکوی نفتی همراه با جکت است که در مدت دو سال به اتمام خواهد رسید.

صالحی‌نیا با اشاره به مهمترین اقدامات انجام شده در اجرای این پروژه، افزود: شرکت نفت فلات قاره ایران به عنوان کارفرما در قالب قرارداد EPC-EPD پروژه توسعه میدان نفتی فروزان را به شرکت های پتروپارس و مبین سازه گستر (تابعه ایزوایکو و ایدرو) به عنوان پیمانکار واگذار کرده است.

همچنین، به گفته «سلمان ضربی» مدیرعامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو)، پروژه توسعه میدان نفتی فروزان یک میدان مشترک و در موقعیت تقریبی ۱۰۰ کیلومتری جنوب جزیره خارک با هدف افزایش تولید از ۲۸ هزار بشکه در روز به ۴۰ هزار بشکه از طریق ایجاد تاسیسات جدید، حفر چاه های جدید، تعمیر چاه های موجود و استفاده از فناوری فرازآوری با گاز Gas-Lift است.

ایزوایکو به عنوان بزرگترین زیر ساخت صنایع دریایی کشور فعالیت های قابل توجهی از جمله ساخت سکوهای متعدد و مختلف گاز و نفت، ساخت و تعمیر انواع کشتی‌های کانتینربر اقیانوس‌پیما و نفتکش و تعمیر انواع ریگ‌های حفاری را در ادوار گذشته در کارنامه دارد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تجارت پررونق موشکی ایلان ماسک – تابناک

به گزارش تابناک، شرکت «اسپیس‌ایکس»(SpaceX) ایلان ماسک با موفقیت یک موشک «فالکون ۹»(Falcon 9) را همراه …