دبیرخانه کنگره بین المللی بقیع در پژوهشکده حج و زیارت کلید خورد

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین نواب دراین جلسه برتقویت ابعاد علمی و محتوایی آثار کنگره بقیع تأکید کرد و خواستار به روز رسانی آثار مرتبط  و ارائه آنها به دفتر مقام معظم رهبری شد.

وی از معاونان بعثه مقام معظم رهبری خواست که جلسات مرتبط با کنگره را در معاونت‌های متبوع خود برگزارکرده و امکانات و توانایی‌های لازم را در این زمینه بررسی کنند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه اقدام به گردآوری آثارعلمی مناسب از سوی نویسندگان معتبر داخلی و خارجی و آماده‌سازی این آثار پنج ماه قبل از برگزاری کنگره را ضروری خواند و پژوهشکده حج و زیارت را مأمور این کار کرد.

وی همچنین خواستار برگزاری یادواره هنری برای کنگره بین المللی بقیع شد و افزود: زمینه‌سازی‌های لازم در این زمینه انجام و نسبت به ساخت تیزر تبلیغاتی و پخش آن از رسانه ملی اقدام شود.

درادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید حسین رکن الدینی معاون فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری پیشنهاد نام کنگره را مطرح کرد که بر این اساس عنوان «بقیع مضجع الائمه والاصحاب» برای کنگره اول تصویب شد.

برپایه این گزارش، در این جلسه تشکیل دبیرخانه کنگره بین المللی بقیع در پژوهشکده حج و زیارت با مشارکت معاونت‌های بعثه مقام معظم رهبری به تصویب رسید و حجج الاسلام روزبه برکت رضایی و محمد سعید نجاتی بعنوان دبیر و مسئول دبیرخانه کنگره منصوب شدند.

این گزارش حاکیست، در این جلسه بر برگزاری کنگره بین المللی بقیع با ابعاد علمی، هنری و بین المللی تأکید و مقررشد که درخواست همکاری با نهادهای حاکمیتی دراین زمینه بررسی شود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

جلسه شورای شهر اهواز با موضوع برکناری شهردار بار دیگر لغو شد

به گزارش ایرنا محمد علی پور موسوی، روز شنبه در یکصد و پنجاه و چهارمین …