نطرسنجی: ۵۸ درصد آمریکایی‌ها عملکرد بایدن را قبول ندارند

به گزارش روز شنبه ایرنا، تازه ترین نظرسنجی شبکه خبری سی ان ان از کاهش بیشتر محبوبیت بایدن به عنوان رئیس جمهوری آمریکا حکایت دارد. در حالی که حدود ۶۰ درصد آمریکایی ها گفته اند که عملکرد او را قبول ندارند تنها ۴۱ درصد از عملکرد بایدن ابراز رضایت کرده اند.

نظرسنجی مشابهی که ماه دسامبر انجام شده بود نشان می داد که ۵۱ درصد آمریکایی عملکرد بایدن را قبول ندارند و فقط ۴۹ درصد موافق عملکرد او هستند.

در نظرسنجی جدید سی ان ان فقط ۳۹ درصد از افراد مستقل و ۹ درصد از جمهوریخواهان عملکرد بایدن به عنوان رئیس جمهوری را قبول کردند. ۸۳ درصد از دموکرات ها گفتند عملکرد بایدن قابل قبول است اما این رقم از نظرسنجی تابستان گذشته کاهش یافته است. در نظرسنجی که تابستان انجام شد ۹۴ درصد دموکرات ها گفته بودند عملکرد بایدن را به عنوان رئیس جمهوری قبول دارند.

دولت بایدن با افزایش انتقدها در بین همه طیف های سیاسی به دلیل تورم، نحوه مدیریت ویروس کرونا و سیاست خارجی مواجه است. وی با تلاش برای به تصویب رساندن طرح زیرساختارهای خود و نیز اجرای برنامه گسترده واکسیناسیون در سراسر آمریکا به چنین انتقادهایی پاسخ داده است اما نتوانسته کاهش محبوبیت شغلی اش را جبران کند.

نتایج ضعیف نظرسنجی ها باعث شده دموکرات ها زنگ هشدار را درباره انتخابات میان دوره ای کنگره در ماه نوامبر به صدا در آورند. آنها هشدار داده اند که میزان پایین محبوبیت شغلی بایدن می تواند باعث پیروزی دوباره جمهوریخواهان در هر دو مجلس نمایندگان و سنای کنگره شود.

در انتخابات میان دوره ای سال ۲۰۱۰ نیز چنین نگرانی هایی باعث شد جمهوریخواهان کنترل هر دو مجلس را به دست آورند. در ژانویه سال ۲۰۱۰ نیز آمریکایی ها درباره اولین دوره ریاست جمهوری باراک اوباما دچار اختلال نظر بودند. اکنون ۵۷ درصد آمریکایی هایی می گویند اولین سال ریاست جمهوری بایدن با شکست مواجه بوده است.

نظرسنجی سی ان ان با مشارکت یک هزار و ۵۲۷ نفر از بزرگسالان آمریکایی در بازه زمانی ۱۰ ژانویه تا ۶ فوریه (۲۰ دی تا ۱۷ بهمن) و با ضریب خطای ۳.۳ درصد انجام شده است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

بمباران بی‌حاصل غزه تکرار یک رویکرد تاریخی ناکام

بمباران بی‌حاصل غزه تکرار یک رویکرد تاریخی ناکام – مشرق نیوز قیمت‌های پیشنهادی امروز قیمت‌های …