هاشمیان: بازی در ورزشگاه المپیک مونیخ احساسی‌ترین روز زندگی من بود

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال بایرن مونیخ عصر امروز شنبه در هفته بیست و دوم بوندسلیگا به مصاف بوخوم می‌رود.

در آستانه این جدال حساس، سایت آلمانی ریور اسپورت در گزارشی به بررسی این مسابقه پرداخته و از وحید هاشمیان به عنوان یکی از چهره‌های ویژه تاریخ این جدال یاد کرده است.

طبق نوشته این سایت، هاشمیان نیز از جدال حساس بایرن مونیخ و بوخوم هیجان زده است و منتظر برگزاری این جدال است.

مربی تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه بوخوم که سابقه پوشیدن پیراهن بایرن مونیخ را هم دارد، در گفت‌وگو با این رسانه صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید:‌

۱۴ فوریه سال ۲۰۰۴ (۲۳ بهمن سال ۱۳۸۳) جایی که بوخوم توانست با یک گل بایرن را شکست دهد. چه خاطره‌ای از این دیدار دارید؟

روز فوق‌العاده ای بود و جو زیبایی هم در ورزشگاه حکم فرما بود. آن زمان ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه در بوخوم حضور داشتند. همه نفرات ما قصد داشتند تا مقابل بایرن بهترین عملکرد خود را ارائه دهند و به همین خاطر تیم بسیار با انگیزه ای در آن روز وارد زمین شدند. آن روز می دانستیم با شرایطی که داریم می توانیم بایرن را شکست دهیم فرصتی که معمولا رخ نمی دهد. هنوز گلی که پیتر مدیسون در این بازی زد را به یاد دارم و روز فوق العاده ای برای بوخوم رقم خورد.

به نظر می‌رسد که یکی از روزهای احساسی در فوتبال بود، درست است؟

آن بازی هم برای من احساسی بود اما احساسی ترین روز برای من ۱۴ آگوست ۱۹۹۹ ( ۲۳ مرداد ۱۳۷۸) بود. جایی که پس از انتقال به فوتبال آلمان برای اولین بار در بوندسلیگا به میدان رفتم. پس از آن هم به بایرن رفتم تیمی که از بچگی طرفدار سرسخت ان بودم. رویای من محقق شده بود مقابل چشمان بیش از ۶۰ هزار نفر در ورزشگاه المپیک مونیخ به میدان رفتم.   در ۲۰  دقیقه آخر بازی من جایگزین آنتونیو یبوآه به زمین آمدم و ناگهان خودم را مقابل لوتار ماتئوس بزرگ دیدم. دیوانه کننده بود.

شما پس از بوخوم به ۲۰۰۳/۰۴ به بایرن رفتید، جایی که دنیای متفاوتی بود

درست است، وقتی آنها تماس گرفتند بلافاصله موافقت کردم. البته پیشنهادات دیگری هم داشتم اما اینکه پیراهن بایرن را بپوشم اتفاق باورنکردنی برای من بود. باشگاهی در کلاس جهانی. بایرن از هر نظر در سطح جهانی است و این تفاوت این باشگاه با سایر باشگاه های بوندسلیگا است.

محیط بایرن چطور بود؟

در آنجا من آدم بدی ندیدم و همه خوب بودند. شاید افرادی مثل ینس جرمیس بد اخلاق بود اما وقتی با او آشنال شدم واقعا از شخصیت او شگفت زده شدم. سباستین دیسلر، توماس لینکه و الیور کان نیز اینگونه بود. همه آنها انسان های بزرگی بودند.

آیا قهرمانی‌های زیاد بایرن برای شما کسل کننده نیست؟

این مشکل بایرن نیست بلکه سایر تیم ها باید بهتر شوند. آنها سخت تلاش کردند و این قهرمانی ها به آنها همینطور داده نشده است. آلمانی ها در سطح بین المللی شرایط خوبی دارند. مربیانی مانند هانسی فلیک، ‌توماس توخل و یورگن کلوپ از مربیان برتر دنیا هستند.

هاشمیان: بازی در ورزشگاه المپیک مونیخ احساسی‌ترین روز زندگی من بود

به نظر شما چه اتفاقی باید رخ دهد تا بایرن دیگر قهرمان نشود؟

قهرمان از رده دوم محاسبه شود (با خنده) بایرن در حال حاضر خوب بازی می کند و فکر نمی کنم در آینده ای نزدیک قهرمانی های این تیم در لیگ تغییر کند.

به بازی امروز بازگردیم. بوخوم چه کاری باید برای از دست دادن بایرن انجام دهد؟

من واقع گرا هستم و به شانس اعتقاد ندارم. بوخوم باید بهتر از خودش باشد و بایرن روز بدی داشته باشد که فکر نمی کنم این اتفاق رخ دهد.

بوخوم را تا اینجای فصل چطور دیدی؟

آنها کار بزرگی انجام داده اند. سباستین شیندزیلورز و توماس ریس عالی کار کردند. تماشای بازی های بوخوم لذت بخش است. حضور بوخوم قطعا یک امتیاز برای بوندسلیگا است. همچنین امیدوارم این تیم کلاس خود را حفظ کند. من همیشه در بوخوم احساس خیلی خوبی داشتم. این یک باشگاه خانوادگی است، یک باشگاه عالی همه جانبه با یک شهر زیبا و مردم خوب.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تجارت پررونق موشکی ایلان ماسک – تابناک

به گزارش تابناک، شرکت «اسپیس‌ایکس»(SpaceX) ایلان ماسک با موفقیت یک موشک «فالکون ۹»(Falcon 9) را همراه …