مینودشت با ۴۲.۱ درصد تزریق دُز سوم کرونا رتبه نخست گلستان را دارد

محمدتقی قزل سفلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در زمان حاضر ۵۹ هزار و ۹۴۵ نفر معادل ۹۹.۴ درصد و ۵۲ هزار و ۶۵۰ نفر معادل ۸۷.۷ درصد از واجدین شرایط ۱۲ سال به بالا شهرستان مینودشت به‌ترتیب نوبت نخست و دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.

وی با اشاره به آغاز واکسیناسیون افراد ۹ تا ۱۲ سال و پنج تا ۹ سال طی روزهای گذشته در مینودشت، افزود: با اطلاع رسانی های انجام شده، روند تزریق واکسن به این گروه‌های سنی به خوبی در حال انجام است. 

قزل سفلی اضافه کرد:  اکنون ۴۱ خانه بهداشت در مناطق روستایی، ۶ مرکز بهداشتی – درمانی (سه مرکز در شهر و ۳ مرکز در روستاها) و  سه پایگاه سیار کار واکسیناسیون افراد واجد شرایط را در این شهرستان انجام می‌دهند.

سرپرست فرمانداری مینودشت از رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی (استفاده از ماسک و رعایت فاصله جتماعی) توسط ۸۶ درصد مردم و واحدهای صنفی شهرستان خبر داد و گفت: چند گروه بازرسی بر رعایت شیوه نامه‌های بهداشی توسط اصناف و شهروندان در اماکن عمومی نظارت دارند.

وی با تاکید برضرورت تزریق واکسن کرونا توسط افراد واجد شرایط بیان کرد: باتوجه به سرعت بالای شیوع و همه گیری سویه جدید ویروس کرونا (اُمیکرون) لازم است همه واجدین شرایط نسبت به واکسیناسیون اقدام کنند.

قزل سفلی با اشاره به رنگ نارنجی مینودشت در شیوع کرونا، از مردم مناطق شهری و روستایی این شهرستان درخواست کرد تا شیوه نامه‌های بهداشتی مقابله با این بیماری خطرناک را بیش از پیش رعایت و تا اطلاع بعدی از دورهمی‌های خانوادگی و حضور در اجتماعات پرهیز کنند.

وی گفت که متولیان شبکه بهداشت و درمان مینودشت با همراهی کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا این شهرستان به طُرق مختلف از جمله از طریق رسانه‌ها، فضای مجازی و ارسال پیامک در حال اطلاع رسانی و دادن هشدارهای لازم به مردم هستند.

سرپرست فرمانداری مینودشت ادامه داد: در تمامی روستاهای شهرستان کمیته سلامت با ترکیب دهیار، بهورز، اعضای شورا و پایگاه بسیج تشکیل شده و طرح غربالگری شهید سلیمانی هر هفته روز سه‌شنبه در مناطق و محلاتی که کمتر واکسن کرونا دریافت کردند، اجرا می‌شود. 

قزل سفلی گفت: برگزاری نشست با علما، روحانیون و افراد ذی نفوذ بالاخص اهل سنت مینودشت جهت تشویق و ترغیب افراد به انجام واکسیناسیون انجام شده است.

وی افزود: فعالا بهترین راه برای پیشگیری و مقابله با کرونا تزریق واکسن و نیز رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی است که باید مورد توجه و اهتمام همگان قرار گیرد.

شهرستان مینودشت حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت دارد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

۵۰۰ هزار هکتار به زیستگاه یوزپلنگ اضافه شده است

تهران – ایرنا – معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: …