آیین معنوی اعتکاف در ۶۹ مسجد استان همدان برگزار می‌شود


حجت الاسلام «محمد هادی نظیری» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آیین اعتکاف بر اساس مصوبات ستاد کرونا و وضعیت رنگ بندی شهرستان ها برنامه ریزی و برگزار می شود.

وی اظهار داشت: با توجه به تصمیم ستاد کرونا مبنی بر استفاده ۲۰ درصدی از ظرفیت مساجد و اماکن سرپوشیده در راستای پیشگیری از انتقال ویروس، تعداد مساجد پیش بینی شده برای برگزاری آیین اعتکاف در استان افزایش یافت به نحوی که ۱۰ تا ۱۵ درصد ظرفیت مساجد برای حضور افراد در این آیین مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان تاکید کرد: یکی از شروط مورد تاکید برای پذیرش افراد(گروه های سنی مختلف) در آیین اعتکاف تزریق ۲ دُز واکسن کرونا است.

حجت الاسلام نظیری با بیان اینکه معتکفین باید آمادگی لازم را برای انجام آزمایش و تست پی.سی.آر را داشته باشند، گفت که پیش بینی می کنیم حدود ۶ هزار نفر در آیین اعتکاف مشارکت کنند.

به گفته مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان، تیم هایی از جمعیت هلال احمر با حضور در مساجد وضعیت و شرایط جسمی افرار برای شرکت در آیین اعتکاف را بررسی و  افراد مبتلا، دارای علائم و یا مشکوک به کرونا را به مرجع پزشکی معرفی می کنند.

به گزارش ایرنا، بر اساس تصمصم ستاد کرونا، آیین اعتکاف در شهرستان های با وضعیت قرمز برگزار نمی شود و در شهرهای با وضعیت زرد و نارنجی نیز با ۲۰ درصد ظرفیت مساجد برگزار خواهد شد.

در حال حاضر ۶ شهرستان استان همدان در وضعیت قرمز و ۴ شهرستان نیز در وضعیت نارنجی هستند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

کشف انبار پوشاک قاچاق در تهران – تابناک

رئیس پلیس امنیت اقتصادی پایتخت از کشف ۳۰ میلیارد ریال انواع پوشاک قاچاق در بازار …