مشکل اختصاص بودجه به بنیاد شهید و خانواده ایثاگران رفع شد


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «رحیم زارع»‌ روز شنبه درباره کاهش بودجه خانواده ایثارگران از ۴۰ هزار میلیارد تومان به ۲۰ هزار میلیارد تومان بدون تصویب کمیسیون تلفیق گفت: بر اساس نشست انجام شده کاهش بودجه بنیاد شهید و امور ایثارگران از سه منبع برطرف شد و به همان مبلغ ۴۰ هزار میلیارد تومان بازگشت.

به گزارش ایرنا، پیش از این کمیسیون تلفیق بودجه سهم بنیاد شهید از فروش سهام را در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۴۰ هزار میلیارد تومان تعیین و تصویب کرده بود و طبق گفته اعضای کمیسیون  به دلیل همین افزایش مبلغ فروش سهام در بودجه از ۹۰ هزار میلیارد به ۱۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت که در نسخه چاپی ۲۱ بهمن کمیسیون تلفیق نیز همین اعداد و ارقام چاپ شد.

اما در اقدامی خارج از قاعده، در نسخه جدیدی که روز گذشته بدون تصویب اعضای کمیسیون تلفیق برای ارائه به صحن علنی آماده شده بود، سهم خانواده ایثار به نصف مبلغ قبلی یعنی ۲۰ هزار میلیارد تومان کاهش یافته بود.

این کاهش در حالی رقم خورد که بودجه درخواستی بنیاد شهید برای حل مشکل جامعه ایثارگری ۱۲۵ هزار میلیارد تومان بود که با اختصاص این ۴۰ هزار میلیارد تومان از محل فروش سهام، فقط حدود یک سوم از مشکلات ایثارگران قابل رسیدگی بود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

فلاح رکورد ریکرو بانوان ایران را به نام خود کرد

به گزارش ایرنا، آخرین مرحله از مسابقات کسب سهمیه المپیک در رشته تیراندازی با کمان …