نرم افزار آسیب شناسی جاده ها مبتنی بر اقلیم ایران طراحی شد


به گزارش روز شنبه گروه علم وآمزش ایرنا، سیامک احمدی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان به هوشمندی نرم‌افزار طراحی شده برای ارتقای ایمنی جاده‌ها اشاره کرد و گفت:‌ تبدیل شدن خودرو به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی مردمان امروز و نیاز به توسعه شبکه راه ها در تمامی جهان باعث بروز شرایط و ریسک های بالقوه بسیاری در زندگی افراد شده است، بی توجهی به ایمنی و سلامت در جاده ها در بسیاری از کشورها منجر به جرح و فوت تعداد زیادی از افراد می شود.

وی خاطرنشان کرد:‌ در همین راستا، ایمن سازی جاده ها در دستور کار قرار گرفت و نرم افزاری طراحی شد که می تواند نقاط حادثه خیز هر محور را شناسایی کند و نحوه ترمیم نقطه حادثه خیز را به کاربر نشان دهد.

این فناور ادامه داد: نرم افزار ایمنی راه ها، از ابزارهایی برای تحلیل و ارزیابی ایمنی عملکردی تحت تاثیرات طراحی هندسی بر روی راه ها تشکیل شده است و در واقع نوعی ابزار کمکی برای تصمیم گیری طراحان جهت طراحی بهتر خواهد بود.

احمدی گفت:‌ نرم افزار ایمنی راه با امکان پیش بینی تصادفات برآوردهایی را از عملکرد ایمنی و عملکردی طراحی بزرگراه و یا راه مورد نظر را فراهم می کند و بدینوسیله می توان قبل از اجرا راه در مورد میزان تصادفات و محل های نقاط حادثه خیز بررسی های لازم را انجام داد.

وی افزود: نرم افزار ایمن سازی محورهای مواصلاتی این قابلیت را دارد تا به ارگان های مربوطه اطلاعاتی ارایه دهد که خودورهای امدادی و اورژانس در کدام قسمت محور قرار گرفته و چگونه می توان یک جاده را ایمن تر کرد، نرم افزار ایمن سازی، نمونه خارجی ندارد و از سوی دستگاه های مرتبط با راه کشور نیز مورد تایید قرار گرفته و در صورتی که منابع مالی تامین شود می توان آن را در تمامی محورهای کشور به اجرا درآورد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با یادآوری اینکه ۱۰ فرصت شغلی بواسطه طراحی نرم افزار ایمن سازی جاده ها ایجاد شده است، گفت: در صورتی که نرم افزار ایمن سازی جاده ها در کشور عملیاتی شود، می توان موقعیت های شغلی بیشتری نیز ایجاد کرد و کمک کرد تا سوانح و حوادث در جاده های کشور به کم ترین میزان ممکن برسد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

قوه قضاییه به بحث مناظره‌ها ورود کرد – تابناک

به گزارش «تابناک» به نقل از از مرکز رسانه‌ای قوه قضائیه، رهبر معظم انقلاب روز …