۲۹۰ طرح هادی روستایی در استان اردبیل در دست اجراست


فرهاد سبحانی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، با اشاره به نیاز بالای اعتباری برای اجرای طرح‌های هادی روستایی گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل در زمینه تعداد و کیفیت اجرای طرح هادی روستایی در مقایسه با سایر استان‌های کشور در رتبه ممتاز قرار دارد.

وی همچنین از بهره برداری ۳۷ مورد از طرح‌های هادی روستایی تکمیل شده در نقاط مختلف استان اردبیل در ایام دهه مبارک فجر امسال خبر داد و اظهار کرد: با مطالعه و اجرای طرح هادی این روستاها، چشم‌انداز توسعه، عمران و آبادانی روستاهای هدف به شکل فنی تدوین شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل با اشاره به مطالعه و تهیه طرح هادی برای یک هزار و ۱۷ روستای بالای ۲۰ خانوار این استان افزود: علاوه بر این تعداد، طرح هادی برای ۱۸۰ روستای زیر ۲۰ خانوار استان نیز تهیه شده است.

وی بازنگری طرح هادی روستاهایی را که طرح آنها بیش از ۱۰ سال پیش تهیه شده است، ضروری خواند و گفت: تاکنون بازنگری بیش از ۲۵۰ طرح هادی روستایی استان اردبیل انجام شده و بازنگری ۶۵ روستای دیگر نیز در دست اقدام است.

سبحانی همچنین از صدور سند مالکیت و تحدید حدود اراضی و تعیین محدوده املاک واقع در روستاها و برخی شهرهای کوچک طرح هادی در استان اردبیل خبر داد و گفت: تاکنون ۱۰۳ هزار و ۷۶۶ هزار جلد دفترچه سند مالکیت واحدهای مسکونی روستایی با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان در ۴۶۰ روستا و ۲۳ شهر صادر شده است.

وی اضافه کرد: ۹۸ هزار و ۸۴۷ واحد مسکونی روستایی برای مقاوم سازی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سطح استان اردبیل شناسایی شده که بهسازی و مقاوم سازی آنها در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل از مقاوم سازی ۶۲ هزار و ۹۱۱ واحد مسکونی در سطح روستاهای استان از زمان تشکیل نهاد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: این میزان مقاوم سازی واحدهای کم دوام و بی دوام معادل ۶۴ درصد واحدهای مسکونی روستایی استان اردبیل است.

وی با اشاره به تخصیص سهمیه برای مقاوم سازی سه هزار و ۶۴۱ واحد مسکونی روستایی در سطح استان بر اساس برنامه ملی اقدام مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: اقدامات لازم برای تسریع در روند احداث این واحدها در روستاهای استان در دست انجام است.

سبحانی از ثبت نام ۲۸ هزار و ۷۹۳ متقاضی در سامانه جامع طرح اقدام ملی مسکن خبر داد و افزود: از این تعداد، ۹ هزار و ۴۱۱ نفر در طرح اقدام ملی و ۱۹ هزار و ۳۸۲ نفر نیز در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که با بررسی‌های انجام شده، در مجموع ۱۸ هزار و ۸۶۷ نفر واجد شرایط اعلام شدند.

وی اظهار کرد: در طرح جهش تولید مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز عملیات احداث واحدها در ۱۵ شهر به همراه ۲ پروژه شهرک اندیشه شهر اردبیل، با ظرفیت ساخت هفت هزار و ۸۹۶ واحد مسکونی آغاز شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل اضافه کرد: علاوه بر این، ساخت ۷۵۰ واحد مسکونی در سطح استان توسط بنیاد مسکن در دست اجراست که ۳۳۰ واحد آن در شهر اردبیل، ۱۲۰ واحد در شهر پارس‌آباد، ۱۶۰ واحد در شهر مشکین‌شهر و ۱۴۰ واحد نیز در شهر خلخال در حال تکمیل است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

وفایی‌پور: مریض نمی‌شدم دولت‌بیکف را می‌بردم – تابناک

هادی وفایی‌پور می‌گوید بیماری آنفلوانزا در دو هفته گذشته، باعث افت توان بدنی او و …