نوزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد پایان یافت


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: همزمان با برگزاری جشنواره فیلم فجر در تهران، امسال استانها نیز از جمله خراسان رضوی این فرصت را پیدا کردند که بخشی از فیلمهای این جشنواره را در سینماهای خود به نمایش گذارند.

محمدحسین زاده افزود: تهران بسته ای حاوی ۱۶ فیلم از ۲۲ فیلم چهلمین جشنواره فجر را در اختیار خراسان رضوی گذاشت که با رایزنی ها و تلاشهای انجام گرفته سه فیلم “نمور”، “درب” و “بی مادر” نیز به تعداد فیلمهای این جشنواره در خراسان رضوی اضافه شد.

وی اضافه کرد: در مجموع ۱۹ فیلم در قالب نوزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد در هشت پردیس سینمایی هویزه، آفریقا، اطلس، پارک بازار، برفی، سیمرغ، گلشن و ویلاژتوریست به نمایش درآمد که از این تعداد دو سینمای پارک بازار و برفی همزمان با این جشنواره افتتاح و به ناوگان سینمایی فجر اضافه شدند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی استقبال مردم از نوزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: به دلیل شرایط کرونایی فقط ۵۰ درصد از ظرفیت سینماهای ویژه جشنواره در اختیار تماشاگران قرار گرفت اما به دلیل تعدد و پراکندگی سینماها زمینه بهره مندی همه مردم در نقاط مختلف شهر از این فیلمها فراهم شد.

حسین زاده افزود: سینماها در نوبتهای معمول و حتی اضافه خود فیلمهای نوزدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد را از ۱۵ تا ۲۲ بهمن ماه به نمایش گذاشتند و بلیتهای هر فیلم به خوبی فروش رفت، پروتکلهای بهداشتی نیز با کمک مردم و ناظران در حین تماشای فیلمها رعایت شد.

فیلمهای “موقعیت مهدی” به کارگردانی هادی حجازی فر، “لایه های دروغ” به کارگردانی رامین سهراب، “ماهان ” به کارگردانی حمید شاه حاتمی، “هناس” به کارگردانی حسین دارابی، “بیرو” به کارگردانی عباس میرزایی، “بی رویا” به کارگردانی وزیر دفتری، “برف آخر” به کارگردانی امیرحسین عسگری، “دسته دختران” به کارگردانی منیر قیدی، “ضد” به کارگردانی امیرعباس ربیعی، “خائن کشی” به کارگردانی مسعود کیمیایی، “ملاقات خصوصی” به کارگردانی امید شمس، “مرد بازنده” به کارگردانی محمدحسین مهدویان، “بدون قرار قبلی” به کارگردانی بهروز شعیبی، “شب طلایی” به کارگردانی یوسف حاتمی کیا، “شادروان” به کارگردانی حسین نمازی، “شهرک” به کارگردانی علی حضرتی، “نمور” به کارگردانی داوود بیدل، “درب” به کارگردانی سید هادی محقق و “بی مادر” به کارگردانی سید مرتضی فاطمی در جشنواره مشهد اکران شد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

افزایش ۱۵۰ میلیون تومانی قیمت پژو پارس درب کارخانه/ دلار در مرکز مبادله ثابت مانده است/ جا برای خودرو‌های وارداتی در بنادر نداریم/ واکنش رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس به واگذاری پرسپولیس به بانک‌ها – تابناک

پیمانه اقتصادی تابناک هر روز بسته‌ای خبری از آخرین اخبار و تحولات مهم اقتصادی ایران و …