ورزشکاران کیش امسال ۱۴۹ مدال کسب کردند


عزیز الله فرضی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حمایت از قهرمانان ورزشی از اهداف این موسسه به عنوان متولی ورزش جزیره است که ورزشکاران جزیره با این حمایت ها توانسته اند در میادین ورزشی ملی و بین المللی ۱۴۹ مدال را کسب کنند.

وی اضافه کرد: عمده این مدال ها در مسابقات ورزشی کسب شده و رشته های رزمی از جمله تکواندو بیشترین تعداد مدال های کسب شده در سال جاری را تشکیل می دهد.

مدیر مرکز ورزش و تفریحات سالم جزیره کیش یادآور شد: اعزام ۱۸ تیم ورزشی جزیره به مسابقات ملی و بین المللی در داخل کشور و برپایی ۳۲ اردوی تیم های ملی رشته های مختلف در از دیگر خدمات انجام یافته در بخش ورزش این جزیره است.

وی گفت: در اعزام تیم های ورزشی از جزیره به مسابقات ملی و بین المللی علاوه بر سازمان منطقه آزاد کیش، حمایت های بخش خصوصی یکی از مهمترین بخش های مدال آوری ورزشکاران برای جزیره محسوب می شود.

فرضی پور افزود: در برپایی اردوی تیم های ملی رشته های مختلف نیز مرکز ورزش و تفریحات سالم زیرساخت های موجود را در اختیار تیم ها و ورزشکاران قرار داده و بخش خصوصی نیز به عنوان اسپانسر هزینه های آنان را پرداخت کرده که در بسیاری از موارد فعالان و سرمایه گذاران جزیره به عنوان حامی این تیم ها بودند.

وی همچنین از برگزاری ۶ مسابقه بین المللی و ۱۸ مسابقه کشوری طی امسال در این جزیره خبر داد و افزود: برگزاری ۴۲ دوره آموزشی در سطح مدیران، مدرسان و مربیان ورزشی از دیگر عملکردهای این مرکز در این مدت است.

کیش ۴۳۹ هزار متر مربع فضای ورزشی دارد که سرانه ورزشی آن ۱۱ متر برای هر نفر بوده که ۱۱ برابر کل کشور و ۴ برابر میزان جهانی است‌.
هم اکنون ۴۰ هیات ورزشی در جزیره کیش فعال بوده که مرکز ورزش و تفریحات سالم این جزیره امسال برنامه‌های آموزشی، ارتقاء، اعزام، اردو و مسابقه مختلف را تدارک دیده است؛ در جزیره کیش حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده و ۶۷ مربی فعالیت دارند.
این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت استراتژیک، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

مراسم رژه روز ارتش با حضور رئیس‌جمهور – تابناک

مراسم رژه ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت ۲۹ فروردین، روز ارتش جمهوری اسلامی با …