قبایل العبدیه به یاری انصارالله شتافتند

در پی اعلام بسیج عمومی بزرگان قبایل مارب برای تقویت جبهه های استان‌های شبوه و مارب، قبایل مدیریت العبدیه به یاری انصارالله رفتند.

براساس گزارش منبع میدانی تحولات جهان اسلام، مردم مدیریت العبدیه در جنوب استان مأرب ضمن جمع آوری و ارسال پول و تجهیزات، جمع زیادی از فرزندان و مسلحین خود را به جبهات شبوه و شمال مدیریت حريب اعزام خواهند کرد.
آنها امروز در یک نشست قبیله‌ای بر حمایت خود از ارتش و کمیته‌های مردمی در نبرد با نیروهای ائتلاف سعودی تاکید کردند. “علی محمد طعیمان” استاندار مأرب با حضور در این مراسم از آزادگی، پایداری و مواضع فرزندان العبدیه تجلیل کرد.
در همین حال شیخ “احمد الثابتی” و شیخ “عبدالله النکیر” از بزرگان قبایل العبدیه تاکید کردند که اختلافات خود را فراموش کرده و با ارتش و کمیته‌های مردمی برای مقابله با تجاوزات دشمنان یمن در جبهات خواهند بود.

مدیریت العبدیه در تاریخ ۲۳ مهر ۱۴۰۰ و در جریان عملیات ربیع النصر از سیطره ائتلاف سعودی آزاد شد. مدیریت العبدیه در جنوب استان مارب واقع شده و حدود ۱۵ هزار نفر جمعیت دارد. تیپ اویس قرنی از جمله نیروهایی است که آنها در اواسط آبان ماه گذشته به جبهات مارب اعزام کرده بودند.

منبع:

پايگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

ستاره های سرخ به دنبال دومین پیروزی/ مصاف حساس ته جدولی ها – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه دیدارهای هفته هجدهم امروز چهارشنبه ۹ اسفند، ۵ دیدار …