سناتور آمریکایی: از هر چهار آمریکایی یک نفر توان خرید دارو ندارد


سناتور مستقل و سوسیالیست ایالت ورمونت آمریکا جمعه شب در حساب کاربری خود در توییتر نوشت، آیا می‌دانید چرا از هر چهار آمریکایی، یک نفر نمی‌تواند هزینه داروهای تجویز شده خود را بپردازد؟

این سناتور آمریکایی افزود آیا می‌دانید چرا هزاران آمریکایی هر سال می‌میرند، زیرا نمی‌توانند هزینه داروهای خود را بپردازند.

 سناتور ایالت ورمونت آمریکا ادامه داد آیا می‌دانید چرا میلیون‌ها آمریکایی انسولین خود را با جیره بندی دریافت می‌کنند؟ من به شما می‌گویم چرا: طمع، طمع، طمع.

 سندرز پیش از این نیز گفته بود: به این مطلب فکر کنید. امید به زندگی ثروتمندان در آمریکا تقریبا ۱۵ سال بیشتر از قشر فقیر است. فقر در آمریکا نباید در حکم مرگ باشد.

وی افزوده بود: باید شهامت داشته باشیم که با حرص و طمع مدیران میلیاردر و لابی‌گران آنها مقابله کنیم. میلیون ها نفر از این فاصله طبقاتی آسیب می بینند. آنها در تلاش هستند تا برای بچه هایشان غذا فراهم کنند. در همین حال، ثروتمندان نسبت به گذشته وضعیت بهتری دارند. این واقعیت اقتصادی است که آمریکا اکنون با آن مواجه است.

 برنی سندرز پیش از این، از ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت های تسلا و اسپیس ایکس خواسته بود به جای محقق کردن ایده سفر به فضا بر کره زمین تمرکز کند و به فکر محو کردن پدیده مردم بی‌خانمان و کودکان گرسنه ساکنِ آمریکا باشد.

ایلان ماسک که بر مبنای شاخص میلیاردرهای بلومبرگ با دارایی خالص ۲۹۴ میلیارد دلاری دومین ثروتمند جهان است، پیش از این اعلام کرده بود قصد دارد شرایط زندگی انسان بر روی کره مریخ را آماده کند.

سندرز همچنین اعلام کرده بود که ثروتمندان آمریکا باید مالیات بیشتری را پرداخت کنند اما ایلان ماسک در پاسخ به این اظهارات سناتور ایالت ورمونت آمریکا اعلام کرد من زنده بودن تو را فراموش می کنم.

سندرز در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۲۰ نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد اما موفقیتی کسب نکرد. با این حال، وی توانست هواداران زیادی برای خود پیدا کند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی (علیه‌السلام)

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی‌ علیه‌السلام امشب با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی و جمعی از …