وزیر ورزش و جوانان: دهکده المپیک در شیراز ساخته می شود


به گزارش خبرنگار ایرنا، حمیدسجادی جمعه شب  در حاشیه مراسم پایانی سی امین دوره  مسابقات بین المللی بدمینتون در شیراز ضمن گرامیداشت  دهه مبارک فجرافزود: برگزاری ۳۰ دوره منظم این رقابت ها آن هم در ایام دهه مبارک فجرکار بزرگی است که فدراسیون بدمینتون انجام داده است که از بهترین فدراسیون هاست.

وی اضافه کرد: با این روند خوبی که این مسابقات در پیش دارد این امیدواری وجود دارد که شاهد برگزاری هر چه زودتر صدمین دوره این مسابقات باشیم و این اتفاق خواهد افتاد.

میزبانی خوب  شیراز

وزیر ورزش و جوانان از میزبانی خوب شیراز در برگزاری سه دوره از این رقابت ها نام برد و اظهار داشت: استاندار فارس، اداره کل ورزش و جوانان و دیگر مسئولان این استان مانند همیشه در میزبانی سر بلند بیرون آمدند وامیدواریم  این روند خوب ادامه یابد و باز هم شاهد  میزبانی این استان در سایر رشته های ورزشی در سطح بین المللی باشیم.

خودکفایی ورزش بانوان  

سجادی با بیان اینکه ریاست جمهوری  به توسعه ورزش بانوان و همگانی تاکید زیادی دارند، افزود: بانوان مادران فردای ایران زمین هستند که باید استقلال داشته باشند و از نعمت ورزش با حفظ حجاب و عفاف خوردار شوند و به خود کفایی برسند.

وزیر ورزش و جوانان در این سفر یک روزه از ورزشگاه پارس و سالن ۶ هزار نفره شیراز نیز بازدید کرد

ورزشگاه پارس پس از افتتاح در سال ۹۶ تا کنون  سه بار چمن آن تعویض شده و چندین اشکال دیگر دارد و سالن ۶ هزاره نفره هم بدون آب و برق و گاز افتتاح شده است.

مجری این دو طرح بزرگ شرکت توسعه وزارت ورزش و جوانان است که هنوز به  تعهداتش عمل نکرده برغم اینکه زمان زیادی از افتتاح این طرح گذشته است.     

به گزارش ایرنا،دراین پیکارها ۷۴ بازیکن در رده آقایان و  ۴۰ ورزشکار در رده بانوان  از ۱۶ کشور شرکت داشتند.

رقابت های بانوان صبح ها و مسابقات آقایان هم بعد از ظهرها برگزار  شد.

این رقابت ها به دلیل وضعیت قرمز شیراز از نظر شیوع کرونا بدون حضور تماشاگران برگزار شد.

تیم های ارمنستان، استرالیا، جمهوری آذربایجان، بلژیک، بلغارستان، کانادا، هند، قزاقستان، مالزی، پرتغال، اسلواکی، اوکراین، روسیه، اندونزی، عراق و ایران در سی امین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون فجر شرکت داشتند.

سی اُمین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون جام  فجر،عصر جمعه  ۲۲ بهمن ماه با تعیین نفرات برتردر بخش اقایان و با حضور حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در شیراز پایان یافت.

 بیست و نهمین دوره مسابقات بدمینتون بین‌المللی جام فجر، بهمن ماه  ۹۸ با شرکت ۱۴ تیم داخلی و خارجی و در ۲ بخش بانوان و مردان به میزبانی سالن شهید آیت‌الله دستغیب شیراز برگزار شد.

۲۵ هزار دلار جایزه برای ورزشکاران برتر این دوره مسابقات در نظر گرفته شده است.

تاریخ بدمینتون  

بازی بدمینتون  ( Badminton) برای نخستن بار از کشور هندوستان  با نام پونا آغاز شده‌ است و سپس افسران ارتش انگستان که در هندوستان حضور داشتند  این ورزش را به کشورشان انتقال دادند.

این رشته در ایران هم برای نخستین بار هم توسط کارکنان شرکت نفت انگلستان  در شهر مسجدسلیمان آغاز شد و  اولین تیم ملی ایران هم در بازی‌های آسیایی تهران در سال ۱۹۷۴ شرکت کرد  که در بین ۱۲ تیم، هشتم شد.

بدمینتون از سال ۱۹۹۲ در المپیک بارسلون به  بازی‌های المپیک اضافه شد. پس از آن بود که به میزان اعتبار این ورزش در کشورهای آسیایی مثل چین، کره، اندونزی، مالزی افزوده شد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

دستمزد چهار و نیم میلیارد تومانی برای قتل مادر و خواهر همسر – تابناک

مرد جوان وقتی دریافت مادرزن، خواهرزن و همسرش تنها وارثان ارثیه نجومی خانواده هستند دو …