وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تماشای نمایشی با محوریت شهدای سلامت نشست

به‌ گزارش خبرنگار تئاتر ایرنا، محمدمهدی اسماعیلی در ششمین روز از برگزاری چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر مصادف با جمعه (۲۲ بهمن ماه) با حضور در تالار حافظ به تماشای نمایش دکتر هاشمیان به نویسندگی و کارگردانی محمدجواد صرامی از خمینی‌شهر اصفهان نشست.

چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر رخداد و رویدادی است که امسال با توجه به پشت سر گذاشتن دو سال از تجربه شیوع کرونا بخش ویژه‌ای را به شهدای مدافع سلامت اختصاص داده است که طی این ایام جان خود را در راه حفظ امنیت و سلامت جامعه از دست داده‌اند.

داستان نمایش دکتر هاشمیان؛ درباره مواجه کادر درمان به‌خصوص پرستاران و پزشکان با بحران اپیدمی کرونا است. مکان نمایش نیز یک آی سی یو است که مراقبت‌های ویژه بیماران کرونایی درون آن انجام می‌شود. در پیک پنجم این اپیدمی، اتفاقی در آی سی یو رقم می‌خورد که جالب، شنیدنی و دردناک است

در این اثر نمایشی که بخش رقابت آثار صحنه‌ای چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر حضور دارد، هومان فتحی، خاطره حسینی، سمانه ابراهیمی، امین بابادی، رعنا اسدی، لیلا مهرنیا، محمدامین بیابانکی، علی عشوری، علی مجاهد و سید پویا امامی به عنوان بازیگر حضور دارند.

چهلمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه برای نخستین بار در طول حیاتش افتتاحیه خود را روز ۱۵ بهمن ماه در یزد پشت سر گذاشت.

جشنواره چهلم با میزبانی از ۱۰۹ گروه نمایشی از سراسر کشور و هفت کشور مهمان (تاجیکستان به عنوان مهمان ویژه جشنواره) تا ۲۶ بهمن ماه در ۱۰ بخش (۶ بخش اجرایی و چهار بخش نمایشگاهی و اسنادی) برگزار خواهد شد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

اولین واکنش سردار نقدی به پیروزی پزشکیان در انتخابات – تابناک

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سردار محمدرضا نقدی، در یادواره شهیدان علی انصاری، …