امام جمعه کاشان: پیوند امام راحل با مردم، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند


به گزارش ایرنا، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه در مصلای بقیه‌الله‌الاعظم (عج) کاشان افزود: به برکت خون شهیدان والامقام با همه کینه‌توزی‌های دشمنان و ستیزه‌جویی‌های مستبکران انقلاب اسلامی ایران سرافزار، سربلند، پیروزمندانه و با افتخار چهل و سومین سالگرد پیروزی‌اش را جشن گرفت.

وی با تقدیر از دست‌اندرکاران و مجریان برگزاری راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن اظهار داشت: بر پایه محاسبه‌های انتظامی امسال هفت هزار دستگاه خودرو و یک هزار و ۴۰۰ موتورسیکلت با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن شهر کاشان شرکت کردند که قابل تحسین و ستودنی است.

خطیب جمعه کاشان گفت: امسال نیز با تمام دشمنی‌های استکبار جهانی شاهد برگزاری جشن با شکوه چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از سوی مردم انقلابی، متدین و ولایتمدار در سراسر کشور را شاهد بودیم.

به گفته وی، همه عالمان راستین دینی در ایران زمین علاقمند به اجرای سه اصل، حاکمیت تمام عیار دین اسلام، عدالت و کوتاه کردن دست بیگانگان و متجاوزن و حفظ استقلال ایران عزیز بودند.

آیت‌االله سلیمانی خاطر نشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان کوشیدند، روحانیت و امام راحل را از صحنه خارج کنند تا حکومت را دیگران مدیریت کنند اما بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با کوله‌باری از تجربه، رهبری مستقیم انقلاب اسلامی را عهده‌دار شدند و با این حیله‌های شیطانی هرگز صحنه را ترک نکردند. 

وی تصریح کرد: امروز هم امام دوم انقلاب، رهبر فرزانه انقلاب دنباله‌رو امام امت و ادامه دهنده همان مشی، سبک، سیره و سنت امام راحل هستند.

امام جمعه کاشان اظهار داشت: امام راحل کانون مبارزه را به سالم‌ترین نقطه کشور یعنی حوزه‌های علمیه بردند  و فرمودند برای جلوگیری از انحراف‌ها با جامعه مدرسین حوزه  ارتباط برقرار کنید چون اهل دوز کلک، دورغ و تزویر نیستند، اگر پشتیبان ولایت فقیه باشید به کشور ضربه وارد نمی‌شود و به انقلاب اسلامی نیز آسیبی نمی‌رسید.

وی با تاکید بر اینکه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پیچیده‌ترین مسایل سیاسی را با ساده‌ترین کلمه‌ها و جمله‌ها برای مردم بیان و آنان را لبریز از عشق و امید می‌کرد، یادآور شد: سیره امام راحل تشریفات نبود بلکه همواره سنت پیشوایان و سیره امامان معصوم (ع) را پیشه خود کرده بودند.

به گفته وی، حضرت امام خمینی (ره) توانست انرژی‌ها را در بین مردم منسجم و یکپارچه کند چون می‌فرمودند هر چه فریاد دارید بر سر ام‌الفساد جهان، شیطان بزرگ، آمریکا سر دهید.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

مزایده ۱۵۰خودروی سواری در اموال تملیکی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان اموال تملیکی، سعید غلامی باغی معاون بهره …