۲۲ بهمن نعمتی الهی برای ملت ایران است


آیت الله محمدتقی پورمحمدی در خطبه های نماز جمعه مراغه افزود: انقلاب اسلامی به این آسانی به دست نیامده‌ و در شرایطی سخت و با زحمات بسیار با هدایت امام راحل به پیروزی رسیده است.

وی ادامه داد: در طول دهه های گذشته نیز صیانت از انقلاب اسلامی آسان نبوده و با وجود سختی های بسیار در طول هشت سال دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک کشورمان به دست دشمنان نیفتاد.

وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی به برکت مجاهدت ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام، ارتش غیور، سپاه دلاور و ژاندارمری، شهربانی و مرزبانی و کمیته آن زمان و نیروهای مردمی و بسیجیان جان بر کف در برابر رژیم بعثی به پیروزی رسید.

خطیب جمعه مراغه با بیان اینکه کفران نعمت می دانم که امروز را با گذشته مقایسه کنم، گفت: این در حالی است که در تبریز قبل از انقلاب پزشکان بنگلادشی، پاکستانی و هندی فعالیت می‌کردند و اما امروز بیماران کشورهای همسایه برای درمان به کشورمان می آیند.

آیت الله پورمحمدی افزود: اینکه در گذشته در حوزه های عمرانی چه شرایطی داشتیم و امروز چه شرایط وجود دارد، باید مورد بررسی قرار گیرد، لیکن در گذشته نیز کشورمان فقیر نبود و امکانات کشور را عده ای به نفع خود استفاده می کردند و پول کشورمان در اختیار آنان بود.

وی با اشاره به پیشرفت های میهن اسلامی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ادامه داد: امروز امنیتی که در کشورمان وجود دارد،  باید قدر دانسته شود.

وی اضافه کرد: امروز باید تاریخ گذشته را مطالعه کنیم و ببینیم که محمدرضا پهلوی نوکری آمریکا را می کرد.

وی گفت: امروز ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، سربازان گمنام امام زمان و بسیج  دست به دست هم داده و شاهد اقتدار انقلاب اسلامی در جهان هستیم.

امام جمعه مراغه افزود: قبل از انقلاب قماربازان و شرابخواران در راس امور بودند و امروز در راس امور مسئولانی داریم که در کاخ کرملین نماز می خوانند و  بالاتر از همه آنان رهبری مقام معظم رهبری را داریم که باید قدر عظمت این اقتدار را بدانیم.

وی اضافه کرد: امروز نیز مشکلاتی هم وجود دارد، اما مشکلات به اصل انقلاب هیچ ارتباطی ندارد چرا که شهدای بسیاری را برای این انقلاب داده‌ایم.

وی با بیان اینکه باید در برابر این شهدا احساس مسوولیت و وظیفه کنیم، افزود: به کوری چشم دشمنان ۴۳ سال از پیروزی انقلاب سپری شده و با توجهات حضرت امام عصر (عج) انقلاب روز به روز پیشرفت خواهد کرد و به انقلاب امام زمان متصل خواهد شد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

شکار دوباره همای سعادت، این بار در میان برف – تابناک

تعداد بازدید : 0 هُما، مرغ استخوان‌خوار یا کرکس ریش‌دار | Gypaetus barbatus موجودی است …