خطبه نماز جمعه شهرستان های اصفهان


حجت‌الاسلام سعید جاویدی در خطبه‌های نماز جمعه خور و بیابانک افزود: این ایام بهترین فرصت برای تبیین دستاوردها، پیشرفت‌ها، جهت‌گیری‌ها و اهداف محقق شده انقلاب اسلامی طی ۴۳سال گذشته است.
وی گفت: دستاوردهای ۴۳ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی باوجود سنگ‌اندازی‌های بی‌حدوحصر دشمنان، سلطه پوشالی غرب و آمریکا را به چالش کشیده که این موارد باید به نسل جوان منتقل شود.
امام‌جمعه شهرستان خور و بیابانک بابیان اینکه مقولۀ دستاورد شناسی با مسئلۀ کارآمدی ارتباطی تنگاتنگ دارد گفت: ازاین‎رو، شناخت دستاوردهای هر انقلابی نیازمند توجه به مفهوم کارآمدی آن است.
حجت‌الاسلام جاویدی افزود: کارآمدی، در تعریفی دقیق، عبارت است از موفقیت در تحقق اهداف با توجه به امکانات و موانع هست؛ بنابراین، میزان کارآمدی هر پدیده‎ای ازجمله انقلاب، بر اساس سه شاخصۀ اهداف، امکانات و موانع روشن می‎شود.
وی خاطرنشان کرد: در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی نیز باید به این سه شاخصه توجه شود و با در نظر گرفتن هریک از ابعاد اصلی و فرعی، امکانات موجود، انواع موانع داخلی و خارجی و تهدیدها و دشمنی‌ها علیه انقلاب اسلامی ایران به دستاورد شناسی این انقلاب پرداخت.
وی افزود: یکی از اهداف سیاسی رژیم پهلوی، دور نگاه‌داشتن مردم ایران از مسائل و واقعیت‎های جامعه بود و از این طریق می‌کوشیدند تا بینش سیاسی مردم تعمیق نیابد و در بی‌خبری به‎ سر برند.
امام‌جمعه شهرستان خور و بیابانک گفت: پس از انقلاب اسلامی، افزایش آگاهی‌ها و تقویت بینش سیاسی مردم، با استفاده از ابزارهای گوناگون مانند مطبوعات و رسانه‌های گروهی، به‌عنوان اصلی مهم در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران گردید.
وی بابیان اینکه تأثیر بر راهبرد قدرت‎های بزرگ، یکی دیگر از دستاوردهای انقلاب اسلامی است افزود:  انقلاب اسلامی در کشوری رخ داد که می‎بایست در برابر حرکت‎های ضد غربی در منطقه واکنش نشان می‌داد؛ اما خود به کشوری ضد غربی تبدیل شد.

حجت‌الاسلام جاویدی گفت: از سوی دیگر، تأثیر انقلاب اسلامی بر جنبش‌های اسلامی موجود در جوامع اسلامی، تحت سلطۀ ابرقدرت‌های غرب و شرق و نیز طرح نظریه‌های جدید دربارۀ حکومت و سیاست، هر دو ابرقدرت(آمریکا و شوروی سابق) را برآن داشت تا برای حفظ منافع نامشروع خود در غرب آسیا (خاورمیانه)، انقلاب اسلامی را مهار کنند و آن را ازهرجهت محدود کنند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران باوجود کمتر شدن درآمدها و نیز موانع زیادی که با آن‌ها روبه‌رو بوده، در توسعه و عمران کشور کارنامۀ قابل قبولی برجای گذاشته است.
امام‌جمعه شهرستان خور و بیابانک خاطرنشان کرد: این ادعا با مقایسۀ کارنامۀ اقتصادی رژیم پهلوی با نظام جمهوری اسلامی ایران بیشتر آشکار می‌شود به طوریکه در دوران پهلوی بیشتر جمعیت ۳۵ میلیونی کشور، که در روستاها زندگی می‎کردند، از حداقل‌های امکانات رفاهی محروم بوده‌اند؛ حتی شهرها نیز درزمینۀ خدمات عمومی و رفاهی دچار محرومیت بودند.

به گزارش ایرنا،حجت اسلام سید علی سجادی در خطبه‌های نماز جمعه نایین در رواق فاطمیه  گفت: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) ملت ایران را از چنگال سلطه مستکبران و دیکتاتورها آزادکرده است.

وی با اشاره به این‌که ۲۲ بهمن ۵۷ انفجار نور بود، بیان کرد: خدا بود که امام راحل را برای این ملت فرستاد و پیروزی و عزت را نصیب ملت ایران کرده است.

وی تصریح کرد: دشمنان بدانند انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیاری داشته و دارد که نمونه بارز آن دستاوردهای علمی بوده که جایگاه ایران در منطقه و میان ۵۷ کشور اسلامی رتبه برتر  را دارد.

وی افزود: مردم ایران در طول ۴۳ سال پس از وقوع انقلاب در سخت‌ترین شرایط و باوجود همه مشکلات، جانانه ایستادند و امروز ثمره مقاومت آنان پیشرفت در تمامی عرصه‌ها است.

سجادی ادامه داد: ملت ایران درواقع به دین و عقاید خود پایبند بودند و همواره پای نظام و آرمان امام (ره) ایستادند تا نشان دهند که هیچگاه پشت ولایت‌فقیه را خالی نخواهند کرد.

وی یادآور شد: همه ما خدا شاکر هستیم که در عصری زندگی می‌کنیم که شاهد گذشت ۴۳ از  سالگرد پیروزی حق بر باطل و استقرار حکومت عدالت در جهان هستیم.

 امام‌جمعه نایین یادآور شد: امروز انقلاب اسلامی بااقتدار در سراسر جهان در حال نورافشانی است و قدرت خود را در تمامی عرصه‌ها ارائه می‌دهد.

وی تصریح کرد: وعده الهی به “مردم که اگر خدا شما را یاری کند، هیچ‌کسی بر شما غلبه پیدا نخواهد کرد” امروز تحقق‌یافته و نمونه بارز آن هزینه‌های بسیار زیاد غربی‌ها برای نابودی ایران است که برای رسیدن به این هدف شوم ناکام شدند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

اولین واکنش سردار نقدی به پیروزی پزشکیان در انتخابات – تابناک

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سردار محمدرضا نقدی، در یادواره شهیدان علی انصاری، …