جهاد تبیین باید دستمایه اصلی سیاست خارجی و داخلی کشور باشد


به گزارش ایرنا،حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده درنماز جمعه این هفته بندرعباس ضمن قدردانی از حضور پرشکوه مردم بندرعباس در راهپیمایی ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهارداشت: چهل و سومین بهار انقلاب اسلامی روز عظمت اسلام و آغاز مرحله نوین حیات طیبه انقلاب اسلامی است. 

وی در ادامه سخنان خود هدف از تاسیس رسانه‌ها و شبکه‌های فارسی که با پول ریاض آل سعود مفلوک که از صبح تا شب برنامه پخش می کنند، را سیاه نمایی علیه جمهوری اسلامی دانست و افزود: مردم بدانید این شبکه ها هیچ کار مثبتی از مردم ایران را پخش نمی کنند آنها فقط به دنبال دشمنی و سیاه نمایی علیه جمهوری اسلامی ایران هستند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه قبل از انقلاب اسلامی ایران جزو کشورهای بی سواد به طوری که ۷۰ درصد مردم کشور بی سواد بودند، بیان کرد: امروز نسل جدید ما باید بداند ما امروز در چه جایگاهی از علم و سواد و دانش قرار داریم.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده ادامه داد: امروز به برکت انقلاب اسلامی رشد سواد در سال ۷۶ بیش از ۷۵ درصد باسواد و در سال ۹۵ به ۹۰ درصد رسیده است.

وی گفت: همچنین به اعتراف موسسات غربی، سرعت دستاورهای ملی در ایران ۱۱ برابر رشد جهانی است یعنی با یک سرعت و شتابی جلو می رویم، و طبق اعتراف فاکس نیوز تحقیقات سلول های بنیادی منشا غرور ملی ایرانیان شده است.

امام جمعه بندرعباس ادامه داد: امروز ایران در حوزه تلاش های علمی و پرتاب ماهواره به عنوان کشورهای پیشگام است یا در عرصه استقلال سیاسی در دنیا ایران یک کشور مستقل مطرح است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده خاطرنشان کرد: در توسعه آبادانی کشور گام های بزرگی برداشته شده است؛ امروز در همین استان هرمزگان به برکت انقلاب اسلامی نمی توان جایی را پیدا کنید که مردم آب و برق نداشته باشند و این ها به برکت انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به خفقان اجتماعی و سیاسی قبل از انقلاب اسلامی، گفت: وحشت و رعب در جامعه ایران حاکم کرده بودند، امروز در فضای مجازی و حقیقی مردم حرف خودشان را می زنند و این ها به برکت انقلاب اسلامی است.

در مقابل دشمن به جهاد تبیین حقایق انقلاب روی بیاوریم 

نماینده ولی فقیه در هرمزگان در بخش دیگری از خطبه ها به فرمایشات اخبر رهبر انقلاب در جمع افسران نیروی هوایی به موضوع «جهاد تبیین» اشاره کرد و بیان داشت: جهاد تبیین مساله مهمی است که رهبر انقلاب آن این را به عنوان یک فریضه معرفی کرده اند، لذا این مهم باید دستمایه اصلی سیاست خارجی و داخلی ما باشد لذا وظیفه جوانان، حوزویان، دانشگاهیان ما این است که در مقابل دشمن به جهاد تبیین حقایق انقلاب روی بیاوریم.

خطیب جمعه بندرعباس تصریح کرد: موضوع دومی که رهبر انقلاب بر روی آن تاکید ویژه دارند؛ «جهاد ترکیبی» است، ما امروز نمی توانیم فقط مدافع باشیم، رهبری کشور و انقلاب را وارد یک مرحله جدید کرده، در حوزه اقتصاد، فرهنگ و رسانه تاکید کرده است، بنابراین جوانان باید در این حوزه ها دست به دست هم بدهند در مقابل دشمنان موضع تهاجمی و ترکیبی بگیریم.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده افزود: در حوزه امنیت، فرهنگ باید یک جهاد ترکیبی همه جانبه را آغاز کنیم و با استفاده از ابزار جهاد تبیینی انقلاب را به جلو ببریم و بدانیم  برنامه دشمن در جنگ شناختی چیست، مختصات این جهاد را برای نسل های جوانان تبیین کرد.

وی عنوان کرد: باید قرارگاهی در این راستا تشکیل شود، حتما جوانان حضور پیدا کنند، در عرصه‌های مختلف نقش آفرینی کنند، ما باید سنگر مواجه  با دشمنان درست شناسایی و به نصرت خداوند باور داشته باشیم.

امام جمعه بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود به شهادت مامور نیروی انتظامی استان فارس اشاره کرد و بیان داشت: شهادت این مامور مظلوم دل همه را جریحه دار کرد، این حادثه ناگوار مظلومیت کسانی که برای امنیت کشور تلاش می کنند، را به همه نشان داد، آن سلبریتی هایی که زمانی برای هر مساله ای معرکه می گرفتند الان کجایند که از ماموران قانون حمایت و دفاع کنند.

وی با بیان اینکه قانون و مقررات باید دست پلیس را باز بگذارد تا بتواند از امنیت جامعه اسلامی حراست کند، گفت: مجلس شورای اسلامی با وضع قوانین به پشتیبانی و حمایت از پلیس بپردازد.

انتقال نیروگاه ایسین بندرعباس به استان های دیگر غیرقابل توجیه است؛نمایندگان این داستان را جمع کنند

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده در بخش پایانی سخنان خود به بحث انتقال نیروگاه ایسین بندرعباس اشاره کرد و بیان داشت: در مقطعی مطرح شد که این نیروگاه بعد از ۴۰ سال قرار است به تهران انتقال و الان شنیده می شود به مشهد قرار است واگذار شود، نیروگاهی که بیش از ۴۰ سال در این استان بوده با چه توجیهی قرار است به استان های دیگر واگذار شود، اگر بحث مالیات آن است باید در همین استان پرداخت شود.

وی با بیان این جمله که استان هرمزگان، جایگاه اول فقر در بین استان های کشور را داراست، گفت: نمایندگان استان این داستان انتقال نیروگاه برق را مشخص و اجازه ندهند ذهن مردم این استان هر روز با یک بهانه واهی مشوش شود.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان یاد آور شد: در این مساله از معاون پارلمانی رییس جمهور  می خواهیم نسبت به حق مردم استان هرمزگان این موضوع را با جدیت پیگیری کنند.  


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

روزنامه‌های اقتصادی سه‌شنبه هشتم اسفند ١۴٠٢

روزنامه‌های اقتصادی سه‌شنبه هشتم اسفند ١۴٠٢ منبع