بانه پربارش‌ترین شهر کردستان در شبانه روز گذشته بود


علی پناهی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهر سقز ۱۷ میلی‌متر، مریوان و سروآباد ۱۱، سنندج و کامیاران پنج، دیواندره و دهگلان چهار و قروه و بیجار هم هرکدام یک میلی متر در شبانه روز گذشته بارندگی داشتند.

وی با اشاره به اینکه این سامانه بارشی از اواخر وقت امروز (جمعه) از استان خارج می‌شود، افزود: از روز شنبه تا سه شنبه هفته آینده شاهد هوای پایداری در استان هستیم و تنها پدیده قابل ملاحظه در این مدت، مه صبحگاهی و غبار آلود بودن هوا است.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی کردستان ادامه داد: از روز شنبه تا دوشنبه هفته آینده دمای شبانه استان سردتر می‌شود و انتظار داریم به صورت میانگین تا ۶ درجه سانتی گراد کاهش یابد.

وی اضافه کرد: در شبانه روز گذشته شهر هزارکانیان دیواندره با دمای منفی هفت درجه سانتیگراد سردترین و شهر سروآباد با دمای ۱۲ درجه سانتی گراد گرمترین نقطه استان بودند، دمای شهر سنندج مرکز استان نیز بین ۲ و ۱۱ درجه سانتیگراد در نوسان بود.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری، ثبت و مخابره می‌کنند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی (علیه‌السلام)

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی‌ علیه‌السلام امشب با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی و جمعی از …