بدمیتنون جام فجر/ تیم‌های هند و روسیه قهرمان انفرادی و ۲ نفره بانوان شدند

به گزارش خبرنگار ایرنا، این مسابقات که در سالن شهید دستغیب شیراز برگزار شد، درفینال بخش انفرادی، تسنیم میر از هندوستان به مصاف سوسانتا از اندوزی رفت که این بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود تنسیم میر از هند پایان یافت و مدال طلا گرفت، سوسانتا هم از اندونزی به مدال نقره بسنده کرد.

همچین دربخش انفرادی نیز رپیسکا از روسیه  و شاشیداران از هندوستان به مقام سوم مشترک دست یافتند.

روسیه قهرمان و ایران نایب قهرمان ۲ نفره شدند

مالوا و شاپو والوا از روسیه قهرمان ۲ نفره شدند

در بخش ۲نفره هم تیم ساغر رفیعی و هاجر کبیری از  ایران  و تیم مالوا و شاپووالووا از روسیه برگزار کننده دیدار نهایی بودند که در نهایت روس ها به برتری ۲ بر صفر دست یافتند و جام قهرمانی را از آن خود کردند، و تیم ایران هم نایب قهرمان شد.

همچنین در این بخش تیم نازنین زمانیو یگانه تفرشی و ساره امینیان و  فاطمه بابایی از  ایران به صورت  مشترک شوم شدند.

به گزارش ایرنا، در این پیکارها ۷۴ بازیکن در رده آقایان و  ۴۰ ورزشکار در رده بانوان  از ۱۶ کشور شرکت دارند.

رقابت های بانوان صبح ها و مسابقات آقایان هم بعد از ظهرها برگزار می شود.

این رقابت ها به دلیل وضعیت قرمز شیراز از نظر شیوع کرونا بدون حضور تماشاگران برگزار می شود.

تیم های ارمنستان، استرالیا، جمهوری آذربایجان، بلژیک، بلغارستان، کانادا، هند، قزاقستان، مالزی، پرتغال، اسلواکی، اوکراین، روسیه، اندونزی، عراق و ایران در سی امین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون فجر حضور دارند.

سی اُمین دوره مسابقات بین المللی بدمینتون جام  فجر،عصر جمعه  ۲۲ بهمن ماه با تعیین نفرات برتردر بخش اقایان و با حضور حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در شیراز پایان می یابد.

 بیست و نهمین دوره مسابقات بدمینتون بین‌المللی جام فجر، بهمن ماه  ۹۸ با شرکت ۱۴ تیم داخلی و خارجی و در ۲ بخش بانوان و مردان به میزبانی سالن شهید آیت‌الله دستغیب شیراز برگزار شد.

۲۵ هزار دلار جایزه برای ورزشکاران برتر این دوره مسابقات در نظر گرفته شده است.

تاریخ بدمینتون  

بازی بدمینتون  ( Badminton) برای نخستن بار از کشور هندوستان  با نام پونا آغاز شده‌ است و سپس افسران ارتش انگستان که در هندوستان حضور داشتند  این ورزش را به کشورشان انتقال دادند.

این رشته در ایران هم برای نخستین بار هم توسط کارکنان شرکت نفت انگلستان  در شهر مسجدسلیمان آغاز شد و  اولین تیم ملی ایران هم در بازی‌های آسیایی تهران در سال ۱۹۷۴ شرکت کرد  که در بین ۱۲ تیم، هشتم شد.

بدمینتون از سال ۱۹۹۲ در المپیک بارسلون به  بازی‌های المپیک اضافه شد. پس از آن بود که به میزان اعتبار این ورزش در کشورهای آسیایی مثل چین، کره، اندونزی، مالزی افزوده شد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

۱۴۸ کیلوگرم شمش طلا فروخته شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، بیست و نهمین حراج شمش طلا که از ساعت ۱۲ تا …