بدنبال خنثی سازی تحریم ها علیه ایران هستیم


به گزارش ایرنا، سید محمدحسینی روز جمعه درچهل وسومین مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در بندرعباس افزود: ما هرگز دوگانه میدان و دیپلماسی  ایجاد نمی‌کنیم و بدنیال دیپلماسی التماسی نیز نیستیم  بلکه می‌گوییم میدان و نیروهای نظامی نقطه قوت کشور هستند.

وی تاکید کرد: امید مردم باید استمرار داشته باشد و اکنون زمینه مساعد است که همه نخبگان در صحنه باشند تا مشکلات کمتر شود و تاکید رییس‌ جمهور به اعضای دولت نیز این است که با توده‌های مردم و نخبگان در تماس باشید و حرف‌های آن‌ها را بشنوید. 

معاون پارلمانی رییس جمهور اظهار داشت: امروز مردم در یکهزار و ۵۰۰ شهر و سه هزار روستا مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن دارند تا به دشمنان نشان دهند ما این مسیر را ادامه می‌دهیم و در مقابل زورگویان دنیا ایستاده‌ایم.

حسینی ادامه داد:  اینکه ۴۳ سال ملت ما در صحنه هستند؛ یک نقطه قوت برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و در سال ۵۷ با تدبیر امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب میلیون‌ها انسان‌ بسیج شدند و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

مردم عزتمند وسرفرازایران الگویی برای جهانیان هستند

وی ابرازداشت: با وجود همه موانع امروز مردم ما عزتمند،سربلند و سرافراز هستند و الگو و الهام بخش برای کشورهای دیگر است و این انقلاب در کمال ناباوری به پیروزی رسید؛ چنانچه «فیدل کاسترو» متعجب شده است که چگونه انقلاب اسلامی ایران بدون تسلیحات نظامی به پیروزی رسید. 

این مقام مسوول ادامه داد: آمریکایی ها در آن زمان هر چه برنامه‌ریزی کردند برای جلوگیری از پیروزی انقلاب اسلامی ایران اما موفق نبود و بر خلاف خواست شرق و غرب؛ انقلاب اسلامی ایران پیروز شد و  به یاری خداوند این انقلاب در ۴۳ سال هم مقاومت کرد و هم به بالندگی و تحول رسید.

حسینی عنوان‌ کرد: امروز کاستی‌هایی داریم اما خوب است گاهی جوان‌های ما ببینند وضعیت ما در گذشته چگونه بوده است و امروز به کجا رسیده‌ایم و در آن زمان صنعت و نظامی کاملا وابسته داشتیم و کشاورزی هم در حال نابودی بود.

آمریکا هواپیمای مسافری ایران با ۳۰۰سرنشین در سامان خلیج فارس بی رحمانه ازبین برد

معاون پارلمانی رییس جمهور تصریح کرد: در سال های گذشته کشورهای مستکبر نظیر آمریکا بدون ترس در خلیج‌فارس هواپیمایی مسافربری ما را سرنگون کردند و هیچ رحمی در آن‌ها وجود نداشت اما امروز که قدرت داریم و پهپاد آمریکایی را سرنگون می‌کنیم دشمنان نمی‌توانند در مقابل ما دست از پا خطا کنند.

حسینی تاکید کرد: امام راحل روحیه خودباوری، جرات و جسارت را در ما ایجاد کرد؛ چرا که از قبل تمام امور در دست مستشاران آمریکایی بود و بعد از انقلاب این میدان وسیع ایجاد شد که هر کسی استعداد دارد؛ رشد کند و مسوولیت بپذیرد.

وی تصریح‌ کرد: برخی‌ها می‌گویند اگر رژیم سابق هم بود الان پیشرفت حاصل شده بود اما این‌طور نیست آن‌ها قائل بر ارباب و رعیتی بودند و نمی‌گذاشتند کسی رشد کند، خوشبختانه اکنون در شرایطی هستیم که دولت مردمی و تحول‌گرا در کنار قوه قضاییه و مجلس در خدمت مردم، انقلاب و اعتلای ایران هستند. 

فداکاری وجانفشانی دوران انقلاب نباید فراموش کنیم

معاون پارلمانی رییس جمهور خاطرنشان کرد: جانفشانی‌ها و فداکاری‌های دوران انقلاب را نباید فراموش کنیم و باید به فرزندانمان ایثار و از خودگذشتگی‌ها را آموزش دهیم؛ البته در دفاع از حرم دیدیم که نسل جدید نیز این فرهنگ غنی را فرا گرفته است‌. 

وی عنوان‌کرد: دولت از زمانی که وارد کار شد اول بحث واکسن و سلامت را در دستورکار قرار داد و همان‌هایی که می‌گفتند به دلیل تحریم و عدم پیوست به اف ای تی اف به ما واکسن نمی‌دهند؛ دیدند که در همان ماه‌های اول ۱۰۰ میلیون واکسن وارد شد و بحران کرونا که در آن روزانه جان ۷۰۰ نفر را می‌گرفت؛ کنترل شد.

حسینی بیان‌ کرد: همه اقدامات دولت نتیجه مثبت دارد اینکه ما با همین کشورهای همسایه همکاری داشته باشیم می‌تواند برای کشور درآمد داشته باشیم و تحریم‌ها را خنثی کنیم، برخی‌ها می‌گویند دولت کشور را به چین و روسیه فروخته است اما این درست نیست و ما می‌خواهیم از آمریکای لاتین تا آسیا با همه دنیا ارتباط برقرار کنیم و بر همین مبنا یک دیپلماسی فعال اقتصادی شروع شده است.

مراسم راهپیمایی خودرویی ، موتوری و شناوری روز جمعه همزمان با سرارس کشور در استان هرمزگان به ویژه در شهر بندرعباس و ساحل نیلگون خلیج فارس باشرکت بی نظیر قشرهای مختلف مردم ومسوولان برگزار شد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

تیم بسکتبال دختران گروه بهمن یک قدم به قهرمانی نزدیک شد – تابناک

اولین فینال لیگ برتر بسکتبال زنان با پیروزی گروه بهمن به پایان رسید. این دیدار …