۲هزار میلیارد تومان مالیات معوق در استان اردبیل وجود دارد


ابراهیم قلی‌زاده روز پنجشنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: از سال ۸۷ تاکنون ۲ هزار میلیارد تومان معوقات مالیاتی در استان وجود داشت که ۸۰ درصد آن مربوط به کارت‌های بازرگانی و جرایم مربوطه است.

وی با اشاره به اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی برای جلوگیری از فرار مالیاتی افزود: این طرح از مواردی است که برای جلوگیری از فرار مالیاتی در نظر گرفته شده و  به شفاف‌سازی مالیاتی کمک می‌کند.

قلی‌زاده با بیان اینکه رویکرد سازمان امور مالیاتی شفاف‌سازی وصول درآمدهای مالیاتی با اجرای طرح مالیات هوشمند است، افزود: با اجرای عدالت مالیاتی و تشویق مودیان به طرح خود اظهاری مالیاتی و تمکین در پرداخت به موقع مالیات شاهد ارتقای نظام سلامت اداری خواهیم بود.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل  با بیان اینکه  ۸۹ درصد درآمدهای استان از محل مالیات تامین می‌شود، اظهار کرد: امسال ۹۴۰ میلیارد تومان مالیات در اردبیل وصول شده است که این میران نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش یافته است. 

وی ادامه داد:۲۰ درصد وصولی مربوط به اشخاص حقوق غیر دولتی ،۲۳ درصد مربوط به حقوق کارکنان ، ۹درصد مربوط به مالیات مشاغل و ۳۳ درصد مربوط به مالیاتت غیر مستقیم می باشد بطوریکه ۳۴ صدم کل وصولی کشور مربوط به استان اردبیل است.

قلی زاده  پایان بهمن ماه، را آخرین مهلت تعیین تکلیف دستگاه‌های کارتخوان بانکی و یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی اعلام کرد و گفت: عدم تعیین تکلیف دستگاه‌های کارتخوان تا این زمان  موجب غیرفعال شدن آنها خواهد شد و مودیان باید به درگاه ملی خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی مراجعه و تکلیف کارتخوان بانکی و یا درگاه‌های پرداخت الکترونیکی خود را مشخص کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل با بیان اینکه  می‌بایست فرهنگ مالیاتی در جامعه نهادینه شود،افزود: فرهنگ تمکین داوطلبانه در این استان  نهادینه شده و بیشتر مودیان مالیاتی اردبیل خوش  حساب هستند.

وی با بیان اینکه در ۱۰ ماه سال‌جاری، ۱۰۰ میلیارد تومان به عنوان ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری جهت عمران و آبادانی پرداخت شده، افزود: سال گذشته، ۷۲ میلیارد تومان به عنوان ارزش افزوده به شهرداری و دهیاری‌ها پرداخت شده که این میزان در سال جاری به ۱۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

قلی‌زاده با بیان اینکه اردبیل در وصول مالیات رتبه ۲۰ کشوری قرار دارد، افزود: این استان در بحث وصول مالیاتی در بین ۴۲ اداره کل مالیاتی در جایگاه ۲۰ قرار گرفته است.

وی از رسانه ها خواست فرهنگ پرداخت بموقع مالیات را در بین مودیان مالیاتی ترویج دهند.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

مصدومیت خونین بازیکن پرسپولیس؛ خطر از بیخ گوش نعمتی گذشت + عکس

تهران-ایرنا- تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد مدافع پرسپولیس دچار مصدومیت جدی در بازی با ذوب‌آهن …