معاون استاندار بر برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در گناباد تاکید کرد


جواد خدایی پنجشنبه شب در جلسه بررسی مسائل و مشکلات شهرداری های گناباد افزود: ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم این شهر به هیچ عنوان خوشایند نیست و باید نسبت به جمع آوری این ساخت و سازها اقدام شده و در سریعترین زمان ممکن جلسه نخست بدین منظور با حضور مسوولان و دست اندرکاران ذیربط تشکیل و گزارش نخست آن تا روز شنبه به استانداری خراسان رضوی ارسال شود.

وی ادامه داد: باید با حمایت دادستان عمومی و انقلاب گناباد در یک طرح ضربتی قاطع یک هفته ای با ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم شهری شهر برخورد قاطع صورت بگیرد و حداکثر ظرف یک هفته آینده باید گزارش ابتدایی اقدامات در این زمینه به صورت مدون به استانداری خراسان رضوی منعکس شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: باید همه ظرفیتهای دستگاههای اجرایی به این منظور به میدان بیاید تا متخلفانی که اقدام به ساخت و سازهای غیرمجاز کرده اند به عینه مشاهده کنند که به با یک بخش و فرد مواجه نیستند بلکه با بدنه یکپارچه و به هم پیوسته ای روبه رو هستند.

وی تاکید کرد: شهرداریهای مناطق شهری گناباد به عنوان پیشانی اصلی این کار وظیفه خطیری در این زمینه بر عهده دارند و مسوولان مربوطه باید در کنار برخورد قاطع و فوری با ساخت و سازهای غیر مجاز، نیازهای واقعی افراد برای ساخت و سازها برای دامداری و باغ ویلا را شناسایی و برای بررسی بیشتر به کمیسیون فنی کارگروه زیربنایی استانداری خراسان رضوی ارسال دارند.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: ساخت و سازها و اجرای طرحهای عمرانی و احداث مسکن باید متناسب با هویت واقعی شهرها انجام شوند و نباید احداث بنا در یک شهر مانند منطقه و یا شهر دیگر انجام شود، بلکه باید متناسب با هویت واقعی آن منطقه باشد.

خدایی خاطرنشان کرد: سامانه طرح نهضت ملی مسکن تا آخر اسفندماه برای ثبت نام متقاضیان باز است و باید با اطلاع رسانی نسبت به آگاهی افراد دارای شرایط اقدام شود.

فرماندار گناباد هم در این نشست ساخت و سازهای غیر مجاز را از معضلات عمران شهری این شهرستان برشمرد که برخی از این ساخت و سازها به ۲۰ سال گذشته بر می گردد و به دلیل برخی سهل انگاری های دست اندرکاران مربوطه صورت گرفته است.

رضا نصیری با اشاره به تشکیل ۲۰۰ پرونده برای ساخت و سازهای غیرمجاز در محدوده حریم شهر گناباد گفت: برخی اشخاص زمینهای زراعی و باغی را تغییر کاربری داده و اقدام به ساخت بنا در آنها کرده اند.

مرکز شهرستان ۹۳ هزار نفری گناباد در فاصله ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

چین و فیلیپین خط تماس اضطراری در سطح ریاست جمهوری برقرار می‌کنند

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دفاتر ریاست جمهوری چین …