آموزش مهارت‌های زندگی در مدارس مغفول مانده است


به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام علی کشوری شامگاه پنجشنبه به مناسب شب ۲۲ بهمن در محل آستان امامزاده احمد(ع) تیران افزود: در الگوی توسعه و پیشرفت باید فرآیندهای آموزش‌وپرورش اصلاح شود و مبانی موردنیاز را به دانش آموزان یاد داد.

وی بیان کرد: فقط آموزش ریاضی، فیزیک و علوم محاسباتی سودی برای آینده کشور وزندگی افراد ندارد بلکه نیازها و دغدغه‌های مهارتی نیز باید موردتوجه قرار گیرد.

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی نحوه همسرداری، تربیت فرزند و برخورد با مشکلات و چالش‌های زندگی را از مهمترین نیازهای فردی افراد دانست و یادآور شد: فراگیری این آموزش‌ها در مدارس لازم است.

وی به نگرش غرب گرایانه در مسکن‌سازی اشاره کرد و گفت: در مبانی اسلامی خانه باید دارای حیاط و محل تفریح باشد تا محل مدیریت زن بانشاط بوده و قدرت مدیریت مهمی بدست آورد.

حجت‌الاسلام کشوری خروج مردم از خانه و گردش در شهرها را ناشی از نبود محیط بانشاط در منزل مسکونی بیان کرد و اظهار داشت: مردم تهران چهارشنبه عصر برای تفریح و آرامش از شهر خارج می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه ۲۵ میلیون خانوار ایرانی داریم، تصریح کرد: اختصاص هزار مترمربع زمین به هر خانوار از زمین‌های انفال و منابع طبیعی تنها ۲ درصد از کل زمین‌های رهاشده کشور ایران خواهد بود و کسی دیگر بدون خانه نخواهد ماند.

دبیر شورای راهبردی الگوی پیشرفت اسلامی آپارتمان‌نشینی را آسیبی برای زندگی مردم اعلام کرد و افزود: در شهرهای کوچک باوجود زمین بازهم آپارتمان‌سازی انجام می‌شود و این‌چنین نگرشی مغایر باارزش‌های اسلامی و توسعه و تمدن اسلامی است.

وی به سبک تغذیه ایرانیان اشاره کرد و گفت: تولید غذای صنعتی و کنسرو شده برای سلامت مردم ضرر دارد و باید این سبک زندگی اصلاح و غذاهای سالم مصرف کنند.

شهرستان تیران و کرون با ۷۲ هزار نفر جمعیت در ۴۲ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

شکار دوباره همای سعادت، این بار در میان برف – تابناک

تعداد بازدید : 0 هُما، مرغ استخوان‌خوار یا کرکس ریش‌دار | Gypaetus barbatus موجودی است …