گفت‌وگوی مقام نظامی آمریکا با همتای بلاروس همزمان با رزمایش روسیه


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از “رویترز”، دیو باتلر، سخنگوی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در بیانیه‌ای گفت: این تماس تلفنی ارتباط بین دو طرف را تسهیل کرد تا احتمال اشتباه محاسباتی کاهش یافته و دیدگاه‌های دو طرف در مورد امنیت فعلی اروپا به اشتراک گذاشته شود.  
 به گزارش ایرنا، روسیه و بلاروس رزمایش مشترک موسوم به «عزم متحد-۲۰۲۲» از امروز (پنجشنبه) در پایگاه‌های آموزشی در بلاروس آغاز کردند.

وزارت دفاع اوکراین نیز همزمان اعلام کرد که رزمایش نظامی نیروهای این کشور آغاز شده است.  

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: این رزمایش به منظور انجام وظایف سرکوب و دفع تجاوزات خارجی در جریان یک عملیات دفاعی و همچنین مقابله با تروریسم و ‌حفاظت از منافع دولت اتحادیه (روسیه – بلاروس) برگزار می‌شود.  

براساس این گزارش، رزمایش مشترک روسیه و بلاروس با عنوان «عزم متحد-۲۰۲۲» روز پنجشنبه به عنوان بخشی از مرحله دوم آزمایش نیروهای واکنش دولت اتحادیه در پایگاه‌های آموزشی بلاروس مطابق با تصمیم سران فدراسیون روسیه و بلاروس که در دسامبر سال گذشته به تصویب رسید، انجام می‌شود.  

الکسی رزنیکوف وزیر دفاع اوکراین نیز اعلام کرد: همزمان با رزمایش بلاروس و روسیه، از ۱۰ تا ۲۰ فوریه (۲۱ بهمن تا یک اسفند)، رزمایش‌هایی با استفاده از پهپادهای ضربتی بایراکتا و سامانه‌های موشکی ضد تانک قابل حمل انسان جاولین در پایگاه‌های آموزشی این کشور برگزار می‌شود.  

از زمان اعلام مانورهای بلاروس و روسیه در غرب، این لفاظی‌ها مبنی بر اینکه رزمایش‌های مشترک آتی نیروهای مسلح فدراسیون روسیه و بلاروس ظاهراً می‌تواند به طرف روسیه اجازه دهد تا از شمال به اوکراین حمله کند شروع شد. مسکو و مینسک بارها ادعاهای کی یف را رد کرده‌اند.  

آندری نکراشویچ، رئیس بخش اصلی آموزش رزمی نیروهای مسلح بلاروس گفت: “این تمرینات منحصراً ماهیت دفاعی دارند. وی تاکید کرد در پایان تمرینات، برنامه ریزی شده است تا خروج همه نیروها به نقاط استقرار دائمی سازماندهی شود.  


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

عکس / دیدار دست‌اندرکاران دومین کنگره ۲۴ هزار شهید استان خوزستان

عکس / دیدار دست‌اندرکاران دومین کنگره ۲۴ هزار شهید استان خوزستان منبع