حضوری یا غیرحضوری بودن مدارس غیردولتی تابع دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش است


سعید صالح  روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا افزود: مدارس غیردولتی در برگزاری کلاس ها تابع دستورالعمل عمومی آموزش و پرورش هستند و همان دستورالعمل ابلاغ شده برای مدارس دولتی برای مدارس غیردولتی هم اجرا می‌شود.

وی همچنین درباره فعالیت مراکز غیردولتی در دوران کرونا اظهار داشت: مراکز غیردولتی تابع بخشنامه‌های ستاد ملی مقابله با کرونا برای بازگشایی هستند که براساس شرایط استانی و منطقه‌ای ضوابط اعلام شده برای مناطق زرد، نارنجی و قرمز را باید رعایت کنند.

امکان افزایش شهریه در نیم سال دوم وجود ندارد

این مسوول در وزارت آموزش و پرورش همچنین درباره دریافت شهریه مدارس غیردولتی در دوران کرونا گفت: شهریه‌ این مدارس در ابتدای سال تحصیلی مشخص شده و در سامانه سازمان مدارس غیردولتی ثبت شده است، بنابراین امکان افزایش شهریه مدارس در نیم سال دوم وجود ندارد.

صالح با بیان اینکه شهریه مدارس به ۲ صورت ثابت و فوق برنامه است، یادآور شد: شهریه ثابت فعالیت یک سال مدرسه به صورت حضوری یا مجازی است که این شهریه تصویب و ابلاغ شده و مدارس موظف به دریافت این هزینه هستند که با حضوری یا آنلاین‌ بودن کلاس‌های درس تغییری نمی کند.

دریافت هزینه درصورت ارایه خدمت، بلامانع است

وی درباره هزینه کلاس‌های فوق برنامه خاطرنشان کرد: پیشتر در دوران کرونا با غیرحضوری بودن مدارس فرض بر این بود که در وقتی کلاس فوق برنامه برگزار نشده است، نباید شهریه‌ای هم دریافت شود.

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: شهریه کلاس‌های فوق برنامه متفاوت است که سقف این شهریه هم از ابتدای سال مشخص شده و در سامانه سازمان مدارس غیردولتی قابل مشاهده است.

صالح تاکید کرد: اگر خدمتی به عنوان کلاس‌های فوق برنامه به دانش‌آموزان ارایه می‌شود، دریافت هزینه بلامانع است اما اگر کلاسی برگزار نشود، نباید هزینه‌ای هم دریافت شود.

امکان شکایت به صورت حضوری و مجازی

وی همچنین درمورد دریافت هزینه بیشتر برای شهریه‌های ثابت و فوق برنامه در مدارس از والدین اظهار داشت: والدین درصورت مشاهده تخلف در دریافت شهریه، می توانند به صورت حضوری به اداره کل آموزش و پرورش منطقه در حوزه غیردولتی یا ارزیابی عملکردها مراجعه کنند.

صالح افزود: همچنین والدین برای ثبت تخلف به صورت مجازی می‌توانند در سامانه مشارکت‌ها به صورت شبانه روزی ثبت شکایت کنند و با دریافت کد رهگیری موضوع خود را پیگیری کنند.

به گزارش ایرنا، با شیوع اومیکرون در کشور و آغاز پیک ششم، محسن منصوری استاندار و رییس ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونای استان تهران با تشریح آخرین مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا  از غیرحضوری شدن یک هفته‌ای مدارس ابتدایی و تعطیلی مهدهای کودک در این استان به مدت یک هفته خبر داد.

براین اساس مدارس استان تهران که در وضعیت قرمز قرار دارد از روز چهارشنبه ۱۳ بهمن ماه به مدت یک هفته به صورت غیرحضوری فعالیت می کنند.

همچنین  کلاس های مدارس ابتدایی در بسیاری از دیگر استان‌های کشور به دلیل شرایط کرونایی غیر حضوری و مجازی برگزار می شود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

اولین واکنش سردار نقدی به پیروزی پزشکیان در انتخابات – تابناک

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سردار محمدرضا نقدی، در یادواره شهیدان علی انصاری، …