روند اعطای تسهیلات مسکن ملی در ساوه تسهیل شود

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام «محمد سبزی» عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای رفع دغدغه متقاضیان مسکن ملی تصمیمات جدی صورت گرفته و افراد واجد شرایط در طرح اقدام ملی مسکن از قشر ضعیف و متوسط جامعه هستند.

وی بیان کرد: در روند اجرای پروژه‌ ساخت مسکن تسهیلات همراه با آورده متقاضی باید به پروژه تزریق شود تا سرعت روند کار افزایش یابد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای اعطای تسهیلات پروژه شهرک علوی نیز پیگیری‌های لازم صورت گرفته و به زودی پرداخت خواهد شد.

سبزی تصریح کرد: ساوه از جمله شهرهای گران به لحاظ تولید مسکن است که امیدواریم با افزایش تسهیلات مسکن تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان دغدغه مردم برطرف شده و پروژه‌های مسکن در ساوه به بهره‌برداری برسد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کشور گفت: در مرحله نخست اجرای این طرح، احداث بیش از ۲ هزار واحد مسکونی در ساوه هدف گذاری شده است.

وی در خصوص ساخت‌ و سازهای غیرقانونی دوران انتخابات گفت: در راستای حفظ منافع مردم مقرر شده کارشناسانی از وزارت راه و شهرسازی به منظور بررسی ابعاد این پدیده در ساوه تشکیل جلسه دهند تا ساخت و سازهای اخیر به ویژه در ایام انتخابات بررسی شده و ساز و کار لازم برای حل این مشکل اتخاذ شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص پروژه‌ گازرسانی در سطح شهرستان عنوان کرد: بیشترین روستاهای فاقد گاز استان مرکزی در ساوه و زرندیه است و باید با تخصیص اعتبارات لازم ضریب نفوذ گازرسانی روستایی در این منطقه افزایش یابد.

وی ادامه داد: دولت باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند تا در یک مدت یک سال هیچ روستایی فاقد برق و گاز در ساوه و زرندیه نباشد.

سبزی تصریح کرد: واحدهای تولیدی با دریافت وام‌های با سود ۱۸ درصد توان تولید ندارند و صنایع باید با تسهیلات بلند مدت و نرخ ارزان در چرخه تولید فعالیت کند و نظام بانکی در خدمت تولید کننده باشد تا تولیدکنندگان صادرات را محور کار خود قرار دهند.

گفتنی‌ است به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور نماینده مردم شهرستان‌های ساوه و زرندیه در مجلس، سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ساوه، مدیران عامل برق و گاز استان در بخش نوبران ساوه ۲ طرح به بهره‌برداری رسید و عملیات اجرایی پنج طرح آغاز شد.

این پروژه‌ها شامل کلنگ زنی هشت واحد مسکن محرومان، واحدهای تولیدی منسوجات سلولزی، بطری و رب و ترشیجات در شهر صنعتی غرق آباد، گازرسانی به روستاهای بایخان، ورگبار و حریقان بود.

همچنین خط انتقال ۲۰ کیلو ولت گزل‌دره، طرح بهارستان ۱۵ روستا در بخش نوبران و گازرسانی به یک واحد تولیدی در روستای سماوک نیز به بهره برداری رسید.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

مشکلات ممنوعیت فروش سبدی تایر/ تولید و بازار دچار هرج‌ومرج می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

مصطفی تنها سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر در گفت و گو با مهر در مورد …