رییس قوه قضاییه با تعدادی از محکومان آبان ۹۸ در اصفهان دیدار کرد


به گزارش ایرنا و به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، غلامحسین محسنی اژه‌ای روز پنجشنبه در سفر به اصفهان، به‌صورت چهره به چهره با این محکومان ملاقات و با مرور وضعیت پرونده قضایی آنها دستورات لازم برای اعمال ارفاق قانونی را صادر کرد.

 وی همچنین در دیدار با مددجویان زندان مرکزی اصفهان، گفت: با توجه به در پیش بودن مناسبت‌های ملی و مذهبی، فرصت خوبی برای جلب رضایت شاکیان خصوصی است.

محسنی اژه‌ای افزود: مددجویان برای قرار گرفتن نامشان در فهرست عفو تلاش کنند همچنین از ارتکاب مجدد جرم در دوران مرخصی نیز بپرهیزند.

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای با تعدادی از محکومان مالی و تولیدکنندگان ورشکسته دیدار کرد و برای دریافت مرخصی، اخذ رضایت از شاکیان خصوصی و تعلق رأی باز برای سروسامان دادن به وضعیت بنگاه‌ها و کارگاه‌های تولیدی آنان قول مساعدت داد.

رییس قوه قضاییه برای بررسی دقیق این درخواست‌ها، دستورات لازم را به مسوولان قضایی استان اصفهان صادر کرد.

وی در ملاقات با تعدادی از مراجعه‌کنندگان به دادگستری اصفهان گفت: برخی از طلبکاران و شاکیان خصوصی نظر مساعدی نسبت به خروج محکومان مالی از زندان نداشتند.

محسنی اژه‌ای تقاضای اعسار از پرداخت مهریه را از دیگر درخواست‌های مراجع کنندگان عنوان کرد و افزود: برخی بانوان در جریان ملاقات صبح امروز در دادگستری اصفهان از اینکه همسران سابق آنها به‌رغم داشتن تمکن مالی درخواست اعسار از پرداخت مهریه می‌کنند گلایه داشتند.

وی بهبود وضعیت زندان‌ها و زندانیان را ضروری دانست و افزود: ایجاد شرایط و بستر اصلاح، تربیت و باز اجتماعی شدن زندانیان، اشتغال زندانیان، حبس زدایی، اعمال ارفاق و ایجاد زمینه برای استفاده از پابند الکترونیک در قبال محکومان واجد شرایط قانونی ازجمله رویکردهای تحولی قوه قضاییه برای تحقق این موضوع است.

بازدید از اتاق‌های ملاقات الکترونیکی مددجویان زندان مرکزی اصفهان با خانواده‌ها، اطلاع از نحوه و چگونگی فعالیت این اتاق‌ها و همچنین گفت‌وگو با تعدادی از مددجویانی که در حال ملاقات الکترونیکی با خانواده‌های خود بودند، از دیگر برنامه‌هایی بود که در حاشیه بازدید رییس قوه قضاییه از زندان مرکزی‌ اصفهان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، رییس قوه قضاییه در سفری اعلام‌نشده و سرزده از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی، امروز پنجشنبه وارد اصفهان شد .

بازدید از دادگستری استان اصفهان، گفت‌وگو با مراجعه‌کنندگان به واحدهای قضایی، قضات و کارکنان و بازدید از زندان مرکزی اصفهان از برنامه‌های امروز حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای بود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

جشن شکرگزاری برای میوه محبوب تابستانی در ایران – تابناک

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه همشهری، انبه، میوه‌ای مقوی است که در مناطق …