فعالیتهای آستان قدس رضوی در عرصه جهاد تبیین تقویت می‌شود


به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری آستان قدس رضوی، مالک رحمتی در جلسه شورای معاونان آستان قدس رضوی افزود: هرچه از امام راحل، شهدا و خانواده‌های ایثارگر، جانبازان و آزادگان یاد کنیم، نمی‌توانیم قدردان گذشت‌ها و ایثارگری آنان باشیم، باید همواره یاد و خاطره این عزیزان را گرامی بداریم و سعی کنیم با تمام وجود راه، اندیشه و مکتب آنان را ادامه دهیم. 

وی ادامه داد: از اقدامات مهمی که باید در دهه فجر و سایر ایام سال مورد توجه باشد، پاسخ به مطالبه‌ جدی رهبر معظم انقلاب برای جهاد تبیین است و در این جهاد، تبیین مقوله انقلاب اسلامی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: نسل‌ جدید ما و متولدان دهه‌های ۶۰  تا ۸۰ که موتور محرکه امروز کشور هستند، دوره طاغوت را تجربه نکردند و اطلاعی از آن همه استبداد، ستمگری و خفقان ندارند، ضمن آن‌که باید گفت در تبیین شرایط آن دوران برای جوانان و تشریح دستاوردهای انقلاب در برخی برهه‌های تاریخی کم توجهی شده است.

وی افزود: امروز دشمن با  راه‌اندازی شبکه‌های متعدد فارسی زبان و با نهایت استفاده از قدرت هنر و رسانه، شرایط کشور را به گونه‌ای جلوه می‌دهد که بتواند روی ذهن مخاطب نسل امروز تأثیرگذار باشد و در برخی نهادهای متولی در کشور برای تقابل با این عملیات همه جانبه و بی امان دشمن و ارائه پاسخ مناسب به این سوالات، غفلت و کم کاری داریم که توجه جدی به جهاد تبیین می‌تواند این عقب ماندگی را جبران کند.

رحمتی ادامه داد: در انقلاب اسلامی چهار مؤلفه ایمان به خدا، تبعیت از ولی فقیه، اعتقاد به مردم و باور به راه، مؤثّر بود که باید از این چهار مؤلفه مراقبت و محافظت کنیم و در نهضت تبیین، توجه ویژه‌ای به این ارکان داشته باشیم.

وی گفت: اگر این چهار مؤلفه را قبول داشته و بر استمرار آنها با تمام وجود همت کنیم، نسخه تداوم سربلندی انقلاب اسلامی و نظام الهی را در اختیار خواهیم داشت و آینده‌ای روشن‌تر در انتظارمان خواهد بود.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

شکار دوباره همای سعادت، این بار در میان برف – تابناک

تعداد بازدید : 0 هُما، مرغ استخوان‌خوار یا کرکس ریش‌دار | Gypaetus barbatus موجودی است …