روستاییان مناطق کم‌برخوردار سردشت خدمات رایگان پزشکی دریافت کردند


جوتیار بازیگر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با هدف ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت در روستاهای مختلف و کمک به بهبود سلامت امور اجتماعی و اعتلای فرهنگ داوطلب محور در بین مردم، یک تیم پزشکی به ۲ روستای مرزی و کم‌برخوردار “به‌ایران” و “سرچشمه” جهت ارائه خدمات مختلف اعزام شدند.

وی اضافه کرد: در این طرح ۱۲ نفر شامل پزشک متخصص کودکان، پزشک عمومی، بینایی سنج، پرستار، روانشناس، کارشناس تغذیه، ماما، مربی کمک های اولیه و مربی آموزشی حوزه به صورت رایگان و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ارائه خدمات پرداختند.

رییس جمعیت هلال احمر سردشت بیان کرد: در این طرح ۱۴۸ نفر از اهالی ۲ روستا معاینه و ۱۰۰ قلم دارو به همراه ۱۱۰ بسته آموزشی و بهداشتی شامل لوازم التحریر ماسک ماده ضدعفونی کننده ارزش کلی ۶۰ میلیون ریال توزیع شد.

بازیگر اضافه کرد: این دومین اعزام کاروان سلامت به مناطق کم برخوردار و مرزی شهرستان در سال جاری بود که این برنامه به صورت دوره‌ای و در مناسبت های مختلف ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، شهرستان سردشت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و دارای چهار شهر، سه بخش ربط، مرکزی و وزینه با۶ دهستان و ۲۴۶ روستا و جمعیت ۱۲۰ هزار نفر است .


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

مدافع پرسپولیس قراردادش را تمدید کرد

به گزارش ایرنا، فرشاد فرجی امروز (جمعه) در باشگاه پرسپولیس حاضر شد و با رضا …