سرانه فضای آموزشی کشور بیش از ۳ برابر افزایش یافته است


به گزارش ایرنا، یوسف نوری روز پنجشنبه در جمع نمایندگان شورای دانش‌آموزی شهرستان ورامین که در هنرستان کشاورزی این شهرستان برگزار شد اظهار داشت:پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ، سرانه فضای آموزشی کشور در سال ۵۷ کمتر از ۱.۵ مترمربع بود ولی امروز به برکت استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی این سرانه به ۵.۲ مترمربع رسیده است.
وی گفت: امروز به برکت تلاش معلمان و دانش‌آموزان متخصص و متعهد، دانش‌آموزان در المپیادهای دانش آموزی جهان رتبه‌های برتر را کسب کرده و با هدایت‌های حضرت امام و منویات مقام معظم رهبری به قله‌های رفیع علمی دست یافته‌اند.
وی تصریح کرد: باید توجه داشت که محرومیت محدودیت نیست و باید تلاش کنیم تا خودمان را محدود نکرده و با کمترین امکانات، بیشترین دستاوردها را کسب کنیم.
نوری اظهار داشت: استان تهران به دلیل مهاجرت‌های صورت گرفته، از تراکم جمعیتی بالایی برخوردار است و نظام آموزش و پرورش تلاش دارد تا با تلاش و همت، بخش مهمی از نیازهای این منطقه را برآورده کند.
وی گفت: دانش آموزان، آینده سازان گام دوم انقلاب اسلامی هستند و لازم است تا با فعال کردن کانون های فرهنگی تربیتی، نیروهای توانمند و متعهد را فعال کرده و یکی از مهمترین ارکان پیشرفت و توسعه جامعه به عنوان نیروی انسانی را را تربیت کننئد.
وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد: نظام آموزشی باید به سمت نظامی به روز حرکت کند چرا که دانش‌آموزان ایران اسلامی از ظرفیت‌های بی‌شماری برخوردارند که با توجه به این توان و ظرفیت باید آموزش و پرورش را به روز و نوآور کرد.
وی با اشاره به شرایط کرونایی حاکم بر آموزش و پرورش و ارائه دروس در بستر فضای مجازی گفت: آموزش مجازی به ناچار و به دلیل شرایط کرونایی ارائه شد ولی با بررسی نتیجه آزمون‌های دیماه امسال متوجه شدیم که این آموزش عمیق نبوده و نتوانسته نیاز دانش‌آموزان را برطرف کند.
وی در خصوص کنکور نیز گفت: بر اساس آخرین مصوبه آموزش و پرورش، قرار شده تا معدل تا ۴۰ درصد در کنکور تأثیر داشته باشد که اجرای این مصوبه از سال ۱۴۰۳ خواهد بود .


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی (علیه‌السلام)

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی‌ علیه‌السلام امشب با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی و جمعی از …