امام‌جمعه یزد: مدیران به دنبال ارائه راهکارهای متنوع برای حل مشکلات باشند


به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دفتر امام‌جمعه یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری در دیدار با کمیته هم‌اندیشی دانشگاهیان ستاد دهه فجر یزد افزود: از آنجا که مدیران ما بزرگ شده همین سیستم آموزشی هستند، اغلب راهکار و خلاقیت ندارند و به همین دلیل است که گاه می‌بینیم رهنمودهای رهبری در حوزه‌های مختلف اقتصاد مقاومتی به درستی به اجرا در نمی‌آید.

وی با بیان اینکه مردان بزرگ با همت بلند به جایی رسیده اند و این یک مطلب ارزشمند است که در همه زمان‌ها کاربرد دارد ادامه داد: امام خمینی (ره) همت بلندی داشت و در همه امور به افق بلندمدت نگاه می‌کرد و در کنار همت بلند، آینده نگری داشت.

امام‌جمعه یزد، عمل به قوانین الهی را وظیفه همه مسئولان عنوان کرد و اظهار کرد: امروز متاسفانه عده‌ای فقط به دنبال قوانین جهانی می‌روند و قوانین الهی را نادیده می‌گیرند در حالی که قوانین زمینی باید بر اساس قوانین الهی باشد.

ناصری، تحول سیستم آموزشی را خدمت به انقلاب اسلامی خواند و تصریح کرد: آموزش‌های ما باید از شیوه‌های سطحی نگرانه خارج شود، جوانان ما استعدادهای بسیار خلاق و سرشاری دارند که باید از آن‌ها به درستی استفاده شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد گفت: فرمانده جنگ اگر راهکار نداشته باشد همواره در محاصره می‌ماند بنابراین باید برای اینکه مدیران آینده این کشور افراد خلاق و دارای قدرت تفکر و تعقل قوی باشند، باید از هم اکنون کادرسازی کنیم.

ناصری خاطرنشان ساخت: قرآن انسان را به دلیل تفکر نکردن توبیخ می‌کند و امیدواریم با تحول در سیستم آموزشی و بازگرداندن تفکر، تعقل و تدین در سیستم آموزشی، در مسیری گام برداریم که هم عمل به قرآن باشد و هم کادرسازی برای آینده صورت گرفته باشد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

عکس / دیدار دست‌اندرکاران دومین کنگره ۲۴ هزار شهید استان خوزستان

عکس / دیدار دست‌اندرکاران دومین کنگره ۲۴ هزار شهید استان خوزستان منبع