معاون استاندار: حجم صادرات سیب از گمرکات آذربایجان‌غربی ۶ برابر افزایش یافت


نادر صادقی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح طرح های عمرانی در اشنویه افزود: ارزش سیب صادراتی استان در سال‌جاری  تاکنون ۶۰ میلیون دلار بوده که در این خصوص نیز نسبت به سال گذشته ۶ برابر افزایش داریم.

وی اضافه کرد: از بابت خرید تضمینی سیب در استان هم ۴۹۰میلیارد ریال به کشاورزان از سوی تعاون روستایی پرداخت شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: طبق اعلام اتحادیه سردخانه داران در حال حاضر ۳۰۰هزار تن سیب در سردخانه های استان باقی مانده که به تدریج صادر خواهد شد.

صادقی بیان کرد: در دهه مبارکه فجر امسال ۳۷۰ پروژه اقتصادی با اعتبار یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در سطح آذربایجان‌غربی به بهره برداری رسید.
وی  با اشاره به سیاست‌های دولت سیزدهم  و استاندار آذربایجان‌غربی مبنی بر احیای واحد های راکد و تکمیل واحدهای نیمه تمام در استان گفت :امسال ۸۵واحد راکد در استان به چرخه تولید بازگشته است.

به گزارش ایرنا، با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی، نماینده نقده – اشنویه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و سایر مسوولان پنج طرح تولیدی ،عمرانی و بهداشتی  با ۲۸۵ میلیارد ریال هزینه در اشنویه افتتاح شد.

به مناسبت دهه فجر ۵۸ طرح عمرانی، خدماتی و آموزشی در شهرستان اشنویه در این ایام افتتاح یا کلنگ زنی می شود که در مجموع برای این طرح ها هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

به کدام لیست رأی دهیم؟

به کدام لیست رأی دهیم؟ – مشرق نیوز قیمت‌های پیشنهادی امروز قیمت‌های پیشنهادی امروز پربازدیدترین …