نماینده مجلس: سروآباد در بحث کشاورزی ظرفیت بسیار بالایی دارد


به گزارش خبرنگار ایرنا، شیوا قاسمی‌پور روز پنجشنبه در مراسم تجلیل از نمونه‌های بخش کشاورزی شهرستان سروآباد به مناسبت دهه فجر اظهار داشت: توجه به بخش کشاورزی تولید را در پی دارد و تولید بیشتر باعث ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای منطقه خواهد بود.

وی افزود: وجود خاک حاصلخیز و غنی و آب وهوای مناسب و از همه مهمتر وجود مردمانی سخت کوش و تلاشگر باعث شده که کشاورزی شهرستان سروآباد زبانزد باشد و محصولات زراعی و باغی این شهرستان یک برند در سطح شهرستان و استان باشد.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: وجود خاک حاصلخیز در استان کردستان یک برکت و نعمت خدادادی است که در هیچ نقطه از کشور وجود ندارد و به جرات می توان گفت که از خاک حاصلخیز کردستان به عنوان کود می توان استفاده کرد و این مهم بزرگترین مزیت برای استان کردستان است.

وی با اشاره به شیلات سروآباد گفت: تولید سالانه بیش از یک هزار تن ماهی در این شهرستان یک ظرفیت بسیار خوب است که رونق و تولید را در این شهرستان شکوفا کرده و می طلبد به بحث شیلات این شهرستان توجه بیشتری شود.

قاسمی پور اضافه کرد: وجود کارخانه تولید قارچ دکمه ای در شهرستان سروآباد که سالانه بیش از هزار و ۲۰۰ تن قارچ تولید و روانه بازار مصرف داخل و خارج کشور می کند بیانگر ظرفیت بسیار بالای سروآباد در بخش کشاورزی است لذا باید به ظرفیت های مهم این شهرستان مرزی بیشتر توجه شود.

در ادامه امام جمعه سروآباد در سخنانی کوتاه با تبریک ایام الله دهه فجر اظهار داشت: سروآباد ظرفیت و توانایی خوبی در بخش کشاورزی دارد که نیازمند توجه ویژه مسوولان به این ظرفیت ها است تا تولید در این شهرستان رونق بگیرد.

ماموستا سید عبدالقادر حسینی افزود: مردم سروآباد مردمانی نجیب، ساده زیست، تلاشگر و سخت کوشی هستند که توجه به نیازهای آنها می تواند باعث رونق گرفتن چرخه تولید و اشتغال در این شهرستان شود.

در پایان از کشاورزان و باغداران نمونه شهرستان سروآباد تجلیل و قدردانی شد.


منبع

درباره ی nasimerooyesh

مطلب پیشنهادی

اعلام جزئیات عرضه سکه طلا در مرکز مبادله – تابناک

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، علی سعیدی مدیرعامل مرکز مبادله ارز و طلای …